Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kirişci’den Çiftçilere Müjde: Destekleme Ödemeleri Yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destekleme ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Bakan Kirişci’den Çiftçilere Müjde: Destekleme Ödemeleri Yapılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere sunduğu tarımsal destekleme ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destekleme ödemelerinin gün içinde çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

Yapılacak ödemelerin toplam tutarının 430 milyon 589 bin lira olduğu belirtildi.

Destekleme Ödemelerinin Yeni Bölümü Hesaplara Aktarılıyor

Kirişci, ödeme duyurusunu bugün sosyal medya hesabı üzerinden “SenÜretYeter” etiketiyle duyurdu.

Açıklamasında “430 milyon 589 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

Ödemelerin Detayları Paylaşıldı

Paylaşımda yer verilen tabloda destekleme ödemelerin detaylarına da değinildi.

Hayvan hastalığı tazminatı desteğinin 407 milyon 840 bin 810 lira ve kırsal kalkınma yatırımları desteğinin 14 milyon 690 bin 468 lira olduğu belirtildi.

Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen illerdeki yetiştiricilere verilecek yem desteğinin 8 milyon 58 bin 450 lira olduğu belirtildi.

Kirişci’den Mesajlar

Kirişci, dün yaptığı açıklamada ise orman yangınlarıyla mücadeleyi vatan savunması olarak gördüklerini belirtmişti.

Her yıl artan hava ve kara gücüyle, ülke ormanlarını cansiparane savunduklarını ve orman yangınlarına yüksek teknolojiyle müdahale ettiklerini ifade etmişti.

Bakan, ayrıca “Yeşil vatanımızı büyütmeye devam ediyoruz” derken, en çok ağaçlandırma yapan ülkeler arasında Türkiye’nin Avrupa’da birinci, dünyada ise dördüncü sırada olduğu bilgisini vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu