Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kirişçi: Destek Ödemeleri Bugün Hesaplara Aktarılacak

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarım destek ödemelerinin bugün üreticilerin hesaplarına aktarılacağının haberini verdi. İşte detaylar;
Bakan Kirişçi: Destek Ödemeleri Bugün Hesaplara Aktarılacak
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Twitter hesabından üreticilerin beklediği destek haberini “hayırlı ve bereketli olsun” mesajıyla verdi. Bakanlık sayfasından yapılan açıklamaya göre; 156 milyon 585 bin liralık destek ödemeleri bugün 18:00’den sonra üreticilerin hesaplarına aktarılacak.

Kirişçi’nin paylaşımına göre destekler arıcılık, tohumculuk, besicilik gibi alanlarda faaliyet gösteren üreticiler bugün destek ödemesi alacak. Bu desteklerden 66 bin 76 üreticinin faydalanacak.

Arıcılıkla uğraşan üreticilere; 65 bin 302 yetiştiriciye 143 milyon 883 bin TL arı kovan desteği, 88 yetişticiye 192 bin 300 TL çam balı telafi desteği, 130 kişiye 45 bin TL damızlık ana arı desteği ve 118 kişiye 136 bin TL yangın ve selden zarar gören kovan desteği verilecek.

Aynı zamanda 205 yetiştiriciye 10 milyon 827 bin TL bitki karantinası tazminatı desteği, 224 yetişticiye 812 bin 481 TL sertifikalı tohum kullanım desteği ve 10 yetiştiriciye 688 bin TL düve alım desteği ödemesi yapılacak.

Bakan Kirişçi, dün kırsal kalkınma destekleri kapsamında 695 projeye 205 milyon lira hibe desteğinin üreticilerle buluşturulacağını duyurmuştu.

Kirişçi, “205 milyon liralık destek ile projeler hayata geçtiğinde toplamda 368 milyon liralık makine-ekipmanı ülke tarımına kazandırılmış olacak. 11. Çağrı kapsamında çiftçilerimize ve kırsal alanlardaki diğer yatırımlara 3 milyar liralık hibe desteği sağlamayı hedefliyoruz,” ifadelerini paylaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu