Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Karaismailoğlu’ndan Mühendis İhracı Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun "mühendis ihraç eden ülke haline geldik" açıklaması tartışma yarattı. İşte detaylar;
Bakan Karaismailoğlu’ndan Mühendis İhracı Açıklaması
Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kars Gençlik Merkezi’nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Karaismailoğlu, konuşmasında beyin göçüne atıfla Türkiye’nin mühendis ihraç ettiğini söyledi.

“Bugün teknoloji açısından, mühendis ihraç eden ülke haline geldik. Bu yaptığımız işlerde kazandığımız bilgi, beceri ve tecrübe sayesinde oldu.” ifadelerini kullandı.

Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun mühendis ihracına yönelik açıklamaları Twitter’da gündem oldu.

Platformda birçok kullanıcı Adil Karaismailoğlu’nun açıklamalarına tepki göstererek mühendislerin ülkenin durumundan dolayı yurt dışına yöneldiğini söyledi.

Türkiye’nin diğer ülkelere mühendis gönderen bir konuma geldiğini vurgulayan Karaismailoğlu,  yapılan projeler sayesinde trafik kazalarında yüzde 80’e varan azalmanın sağlandığını belirtti.

Bunun her yıl 10 bin kişinin canının kurtarılması anlamına geldiğini ekledi.

Hayata geçirilen projelerin değerini vurgulayan Bakan, bu noktada teknoloji açısından, mühendis ihraç eden ülke haline geldiğimizi dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale Köprüsü gibi dünyanın gıptayla baktığı en büyük asma köprüsünü yaptık. Yani 2023 metre orta açıklığıyla dünyanın en geniş asma köprüsü, 318 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek çelik kule ayaklarına sahip bir köprüyü tamamen Türk mühendisleriyle yapıyorsunuz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu