Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır: Türkiye G20 ile Dijital Ekonomi Oluşturmaya Hazır

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Hindistan’da G20’nin dijital ekonomi bakanları ile bir araya geldi.
Bakan Kacır: Türkiye G20 ile Dijital Ekonomi Oluşturmaya Hazır
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Mehmet Fatih Kacır, Hindistan’nın Bangalor kentinde düzenlenen G20 Dijital Ekonomi Bakanları Toplantısı’nda, “Dijital Kamu Altyapısı, Dijital Ekonomide Güvenlik ve Dijital Beceriler” başlıklı oturuma katıldı.

Bakan Kacır, Türkiye’nin dijital kapsayıcılık adına Dijital Kamu Altyapısına önem verdiğini belirterek, vizyonlarının kamu hizmetlerinin ülkenin her köşesine ulaşmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Kacır, E-Devlet’in bugüne kadar 990 kurumun 7 bini aşkın hizmetinin yaklaşık 64 milyon kullanıcıya ulaştırılmasına yardımcı olduğunu belirterek, “Bir diğer entegre hizmet olan e-Nabız, sağlık sektöründe ezber bozan bir hizmettir. e-Nabız, tedavi konumundan bağımsız olarak vatandaşların tıbbi bilgilerini tek bir merkezi konumdan yönetmelerine olanak tanır.” açıklamasında bulundu.

Bakan Kacır konuşmasında, siber saldırılar ve veri ihlallerinin bireyler, işletmeler ve hükümetler üzerinde geniş kapsamlı sonuçları ve etkileri olabileceğini belirtti.

Kapsamlı bilinçlendirme kampanyaları başlattıklarını vurgulayan Kacır, “Amacımız toplum, kamu ve özel sektördeki paydaşların eğitimi ve güçlendirilmesidir. Hedefimiz, gelişen dijital zorluklar karşısında iyi donanımlı ve dirençli, siber farkındalığa sahip bir toplum oluşturmak.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Kacır, Türkiye’nin güveni ve yeniliği teşvik eden ve vatandaşları güçlendiren güvenli ve esnek bir dijital ekonomi oluşturmak için tüm G20 ülkeleriyle birlikte çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

Türkiye’nin dijital beceriler alanındaki çalışmalarına ilişkin, dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST ile nitelikli insan kaynağının yaygınlaşması için toplumun her kesiminde farkındalık oluşturduklarını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.