Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır: Güney Koreli Firmaların Türkiye’ye İlgisi Büyük

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Güney Kore ziyareti dönüşü sonrasında açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor…
Bakan Kacır: Güney Koreli Firmaların Türkiye’ye İlgisi Büyük
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin bir araya geldiği 24. Dünya Bilgi Forumu sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Kacır, elektrikli otomobil, batarya teknolojileri, elektronik, rüzgar türbinleri, yüksek teknoloji, savunma sanayisi ve nükleer enerji alanlarında Güney Koreli şirketlerin Türkiye’de yatırım fırsatlarını değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Güney Kore’nin Samsung, LG Electronics, Hyundai, LG Energy, CS Wind ve L&F gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren önemli teknoloji ve enerji firmalarının üst yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Kacır, “Türkiye’nin hem Gümrük Birliği üyesi olarak hem de bütün dünyaya ihracat gerçekleştirme potansiyeli taşıyan bir ülke olarak onlara sunduğu fırsatları paylaştık.” diye konuştu.

Söz konusu firmaların Türkiye’ye ilgisinin yüksek olduğunu aktaran Kacır, Türkiye’nin en büyük avantajının, nitelikli insan kaynağı, nitelikli beşeri sermayesi, genç ve dinamik nüfusu olduğunu belirtti. Bu anlamda Türkiye’nin en önemli kuvvet çarpanı olduğunu vurguladı.

Bakan Kacır, yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çeken faktörlere ilişkin yabancı firmaların, elektronik araçlar, ev aletleri, rüzgar enerjisi gibi farklı alanlarda Türkiye’nin üretim faaliyetleri olduğunun altını çizdi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın