Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Işıkhan: Milletimizin Taleplerini Geri Çevirmedik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çorum’da açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Bakan Işıkhan: Milletimizin Taleplerini Geri Çevirmedik
Son Güncelleme: 
Yorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti’nin “Şehir Buluşmaları” kapsamında gittiği Çorum’da açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan geçen hafta kamu emekçilerinin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattıklarını söyledi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Işıkhan, Çorum’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mimarı olduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Çorum’un kendileri için kıymetli bir şehir olduğunu belirten Işıkhan, son 20 yılda kente 44 milyar liranın üstünde yatırım yaptıklarını ifade etti. Bakan Işıkhan göreve gelir gelmez asgari ücreti belirlediklerini ve akabinde memur ve memur emeklisi vatandaşların maaşlarında sağlanan iyileştirmeler için hemen harekete geçtiklerini söyledi.

Kamu emekçilerini mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattıklarını ve Ağustos ayının sonunda tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

Bakan Işıkhan sözlerini, “Bizler bugüne kadar milletimizden gelen talep ve istekleri hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Emeğin, alın terinin hakkını gözettik. Emeklilerimize, çalışanlarımıza, işverenlerimize, sendikalarımıza hiçbir zaman kulaklarımızı kapatmadık.” ifadeleri ile sürdürdü.

Katılımcı sosyal devlet anlayışının gerektirdiği şekilde her zaman milletin yanında olduklarını bundan sonra da aynı bilinçle aynı vizyonla sahadan gelen görüşlere kulak vermeye devam edeceklerini vurguladı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu