Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan: Afet Bölgesi için GSS Düzenlemesinin Süresi Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, afet bölgesi için Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan düzenlemelerin süresinde uzatmaya gidildiğini duyurdu. Detaylar...
Bakan Işıkhan: Afet Bölgesi için GSS Düzenlemesinin Süresi Uzatıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Deprem bölgesi için Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında gerçekleştirilen düzenlemelerin süresinde uzatmaya gidildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yapılan düzenlemelerin süresinin 30 Kasım’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) resmi sitesinden yapılan açıklamada, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde meydana gelen depreme bağlı olumsuz etkilerin devam ediyor olması nedeniyle bu bölgelere özel yeni karar alındığı belirtildi.

Deprem Bölgesindeki GSS Düzenlemelerinin Süresi Uzatıldı

Sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularına yapılan müracaatlarda ‘doğal afet’ provizyonu alınması halinde ‘ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar ve tıbbi malzemelerden katılım payı’ alınmaması süresi 30 Kasım 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / sgksosyalmedya

Benzer şekilde, kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında zorunlu statik IP uygulamasının kaldırılması için süre de aynı tarihe kadar uzatıldı.

Işıkhan: Vatandaşlarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Bakan Işıkhan da konuya dair sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamasında, “Deprem bölgesi illerimizden Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in Islahiye ve Nurdağı ilçelerimizde, Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan düzenlemelerin süresini 30 Kasım’a kadar uzatıyoruz” ifadesini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / isikhanvedat

Bakan, sosyal devlet anlayışıyla vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.