Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Göktaş Yaşlı ve Engelli Aylığında Yeni Rakamı Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Temmuz ayı memur maaş zammı sonrası yaşlı aylığında yeni rakamı duyurdu.
Bakan Göktaş Yaşlı ve Engelli Aylığında Yeni Rakamı Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, memur maaşları için Temmuz zammı sonrası yaşlı aylığının yükseltildiğini açıkladı. Bakan Göktaş, yaşlı aylığının 2 bin 348, yüzde 40-69 engelli aylığının 1874, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığının ise 2 bin 811 liraya yükseltildiğini duyurdu.

Göktaş, Temmuz ayı memur maaş katsayısındaki yeni düzenleme çerçevesinde sosyal yardım modelleri kapsamındaki ödemelere ilişkin açıklamasında, uygulanan sosyal hizmet modelleriyle düşük gelirli birey ve ailelerin ihtiyaçlar doğrultusunda desteklendiğini belirtti.

Dezavantajlı durumdaki bireylerin çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleriyle desteklendiğini ifade eden Göktaş, memur maaş katsayısında yapılan düzenleme sonrası sosyal yardım programlarının aylık ödemelerini artırdıklarını bildirdi.

Yaşlı ve emekli aylıkları

Bakan Göktaş ayrıca 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığının 1594 liradan 1874 liraya, hafif silikozis aylığının 3 bin 445 liradan 4 bin 50 liraya, orta silikozis aylığının 3 bin 938 liradan 4 bin 629 liraya, ağır silikozis aylığının ise 4 bin 388 liradan 5 bin 158 liraya yükseldiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz günlerde yapılan düzenleme ile en düşük memur maaşı 22 bin 28 liraya çıkarılmıştı. Diğer yandan açıklanan 6 aylık enflasyon rakamları baz alınarak emekli aylıklarına yüzde 25 oranında zam yapılmıştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.