Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Göktaş: Süresiz Nafaka Adil Değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanım Göktaş, süresiz nafaka uygulamasının yeniden ele alınması gerektiğine dikkat çekti. Detaylar haberde;
Bakan Göktaş: Süresiz Nafaka Adil Değil
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bakanlık olarak tüm mağdurların yanında olduklarını dile getiren Göktaş, gündemde yer alan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Süresiz nafaka uygulamasının yeniden ele alınması gerektiğine dikkat çeken Göktaş, süresiz nafakanın adil bir durum olmadığını belirterek şöyle konuştu;

“Süresiz bir nafaka sizin için adil mi? Açıkça sormak istiyorum. Tabi ki mesela uygulamadan kaynaklandı. O yüzden Adalet Bakanımız ile görüştüğümüzde bu nafaka konusunu, 6284 konusunu ve bizim bakanlığımızı ilgilendiren boyutlarını ele aldık.”

Süresiz Nafaka Adalet Akademisi’nde Ele Alınmalı

Habere konu olan durumun Adalet Akademisi’nde ders olarak verilmesini düşündüğünü belirten Göktaş, süresiz nafaka konusunun önemli olduğu yönündeki görüşünü yineledi.

Hakimler ve savcıların süresiz nafaka konusunu özel ders olarak Adalet Akademisi’nde ele alabileceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

“Şiddet Olayı Olduğunda Hepimiz Yerimizden Zıplıyor”

Kadına şiddet önlenmesine yönelik yapılan çalışmaları aktaran Göktaş, “Biz isteriz ki hiçbir zaman şiddet olayı olmasın. Bakanlığımızdaki bütün arkadaşlarımız bir şiddet olayı olduğunda hepimiz yerimizden zıplıyoruz.” dedi.

Sosyal medya paylaşımlarını yakından takip ettiklerinin bilgisini veren Göktaş, paylaşımlara anında müdahale ettiklerini ekledi. Daha sonrasında konuya müdahil olduklarını vurgulayarak, böylece pek çok konuyu önlediklerinin altını çizdi.

Şiddet eğilimli insanlara yönelik bir rehabilitasyon gerektiğini dile getirerek, bunun böylece bir caydırıcı unsur olarak kullanılacağını öngördü.

Şiddet eğilimli kişilerin bir eğitim ya da bir rehabilitasyondan geçmesi gerektiğinin farkında olmadığını ifade ederek, “Çünkü kendisi durumun farkında değil ve maalesef zaman zaman kadınlarımızda 6284 sayılı kanunu uygulamamızı istemiyorlar. Biz bunu alanda görüyoruz.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın