Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Duyurdu: 1,5 Milyarlık Tarımsal Destek Ödemesi Hesaplarda

Bakan Yumaklı, 1,5 milyar TL'lik tarımsal desek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Duyurdu: 1,5 Milyarlık Tarımsal Destek Ödemesi Hesaplarda
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal destekleme ödemelerine yönelik açıklamada bulundu. 1 milyar 557 milyon 77 bin TL’nin çiftçinin hesaplarına aktarıldığını duyurdu.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını açıkladı.

Destek kapsamında 1 milyar 238 milyon 179 bin 680 TL’nin sertifikalı tohum kullanım desteği, 247 milyon 265 bin 495 TL’nin tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedeli, 38 milyon 775 bin 405 TL’nin kırsal kalkınma yatırım desteği olduğu belirtildi.

Tarımsal Destek Ödemesi
Kaynak: Twitter

Yumaklı, yine desteğin içinde 32 milyon 107 bin 111 TL’nin bireysel sulama sistemleri desteği ve 749 bin 309 TL’lik geleneksel zeytin bahçelerinin rehabilitasyon desteği olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu