Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Çavuşoğlu’ndan Alman Mevkidaşına Tarafsızlık Suçlaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Annalena Baerbock ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.
Bakan Çavuşoğlu’ndan Alman Mevkidaşına Tarafsızlık Suçlaması
HABER GİRİŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciliği’nde görüşme gerçekleştirdi. İki mevkidaş görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti.

Çavuşoğlu açıklamasında Alman mevkidaşına sitemlerini iletti. Almanya’daki Türk ve Müslüman toplumunun cami ve derneklerinin güvenliği için gerekli tedbirlerin alınmasını beklediklerini söyledi.

Terör örgütlerine kucak açılmasının müttefiklik ruhuyla bağdaşmayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “Biz müttefiklerimizden Türkiye’nin haklı mücadelesinde destek vermesini bekleriz. DEAŞ’la mücadele etmek istiyorsanız bizim gibi sahaya inersiniz.” açıklamasında bulundu.

‘Yunanistan Anlaşmaları İhlal Ediyor’

Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasının devamında, Yunanistan ile ilgili konulara değindi. Yunanistan’ın anlaşmaları ihlal ederek adaları silahlandırdığının altını çizen Çavuşoğlu, bunun uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve AB ülkesi olduğu için sahip çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Hukuk çerçevesinde Yunanistan’ın suçlu olduğunu belirten Çavuşoğlu, Avrupa’nın önemli ülkelerinden olan Almanya’nın çözüm arayışında olması gerektiğini belirterek, “Merkel döneminde bu böyleydi. Almanya’nın dengeli bir tutumu vardı.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Yunanistan’ın iyi propaganda yaptığını söyleyen Çavuşoğlu, “Geri itmeler kabul edilir değil. İnsanlar ölüme terk ediliyor. Göçmen konusu uluslararası bir sorundur. Artarak devam edeceğini de düşünüyoruz. Bu konunun ciddi şekilde ele alınması gerekiyor.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın