Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat İş Dünyası ile Yapılan Toplantıyı Değerlendirdi

Ömer Bolat, iş dünyası ile düzenlenen 2023 Yılı 2. Yarıyıl Ekonomi ve İstişare Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Bolat İş Dünyası ile Yapılan Toplantıyı Değerlendirdi
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat resmi Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında ikincisi düzenlenen 2023 Yılı 2. Yarıyıl Ekonomi ve İstişare Toplantısı’nı değerlendirdi. Bolat toplantının, Ticaret Bakanlığı’nda yapıldığını kaydetti.

Söz konusu toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bankalar Birliği Başkanı Alparslan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı katılım gösterdi.

Bolat paylaşımında toplantının inovasyon odaklı olduğunu belirterek yatırım ve üretim-ihracat-istihdamın hükümetin ekonomi politikalarında öncelikli alanlar oluşturduğunu vurguladı.

Bahsi geçen temeller üzerinden Türkiye’de sürdürülebilir bir refah artışını sağlamaya yönelik özel sektör ile istişarelerin devam ettiğine dikkat çekti.

Yeni Hükümet Türkiye’nin Refahı için Çalışmalarını Sürdürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle oluşturulan hükümetin, Türkiye’nin birlik, beraberlik, huzur ve refahı için çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceğine vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Toplantıya ilişkin bilgilendirme paylaşımının ardından Bakan Bolat, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Sayın Şekib Avdagiç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldiğinin bilgisini verdi.

Bolat görüşmeye ilişkin, “Türkiye ekonomisinde lokomotif konumunda olan İstanbul’umuzun, ticaretine ilişkin istişarelerde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Avdagiç ile iş birliği içinde Türkiye’nin ekonomik büyümesine katkı sağlamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.