Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Bolat: Irak ile İlişkilerimizi Üst Seviyelere Çıkaracağız

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Irak ile her alanda iliskilerin çok daha üst seviyelere çıkarılacağını ifade etti. Detaylar haberde;
Bakan Bolat: Irak ile İlişkilerimizi Üst Seviyelere Çıkaracağız
Son Güncelleme: 
Yorum

Akşam saatlerinde Irak’ın başkenti Bağdat’a gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Irak Başbakan Yardımcısı ve Planlama Bakanı Muhammed Temim ile bir araya geldi. İkili, basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Bolat, görüşme sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Paylaşımında, Bağdat ziyaretine Irak Başbakan Yardımcısı ve Planlama Bakanı Sayın Muhammed Ali Temim ile ikili bir görüşme gerçekleştirerek başladıklarını ifade etti.

Bolat’tan Ülkeler Arasındaki Ticaret Hacmini Güçlendirme Mesajı

Ziyarete, ülkenin önde gelen iş dünyası temsilcilerinin de katılım gösterdiğini belirtti.

Görüşmede, ülkeler arasındaki karşılıklı yatırımları ve ticaret hacmini daha da güçlendirmeye yönelik atılabilecek somut adımların ele alındığını bildirdi.

Gümrükler, ithalat ve standardizasyon alanındaki beklentileri de karşı tarafa aktarma fırsatı bulduklarını ifade etti.

Kaynak: Twitter / @omerbolatTR

“İlişkiler Üst Seviyeye Çıkarılacak”

Ayrıca, Irak’ın altyapı ve üstyapısının inşasında, Irak’ın planladığı yeni şehirler ve yeni bölgelerin imarında Türk müteahhitlerin sağlayabileceği katkılar hakkında da görüş alışverişinde bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Bolat, mesajının sonunda, Irak ile ticaret, yatırımlar, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere her alanda iliskilerin çok daha üst seviyelere çıkarılacağını belirtti.

Bakan’ın yarın Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid, Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani, Irak Ulaştırma Bakanı Rezzak Miheybis ve Belediyeler, İmar ve İskan Bakanı Bengin Rekani ile de görüşmesi planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu