Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bayraktar’dan Altın Üretimi Açıklaması Geldi

Bu hafta gündeme gelen altın üretimi meselesi üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’dan açıklama geldi.
Bakan Bayraktar’dan Altın Üretimi Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Dışarıda, ABD’den gelen enflasyon verileriyle, içerde ise seçim gündeminde doğan taleple rekorlarını yenilen altın gündemden düşmüyor. Hafta içinde yüksek talep yüzünden kuyumcuların elinde altın kalmadığı ve Darphane tarafında çifte mesaiye geçildiği haberleri geldikten sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, altın üretimine ilişkin açıklama yaptı.

Bergama Organize Sanayi Bölgesi ziyareti sebebiyle İzmir’de bulunan Bakan Bayraktar, yaptığı açıklamasında Türkiye’nin altın üretiminde yıllık 100 tona ulaşma hedefinde olduğunu ifade etti.

Bakan, “Altın üretimimizi mutlaka yıllık en az 100 tonlara çıkarmamız gerekiyor önümüzdeki 5 yıl içinde. Bunu yapabilmek için elbette ki insandan, insan sağlığından vazgeçmeden ve bunu önceleyerek, çevreyi önceleyerek yatırımları yapmamız lazım” dedi.

Madencilere seslendiği konuşmasında, iş sağlığı ve güvenliğinden asla taviz verilmemesini isteyerek, “Mutlaka işletmelerimizi doğru işleteceğiz. Çünkü çok yakın bir zamanda bir kaza yaşadık biliyorsunuz Erzincan İliç’te. Dolayısıyla asla bunları istemiyoruz. Biz bu anlamda denetimlerimizi daha da sıklaştıracağız ama esas iş sizlere düşüyor” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın