Yatırım yapmaya başla!

Bakan Albayrak Vergilerde Yeni Bir İstisna Yapılmayacağını Söyledi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu yıl vergi sistemi konusunda çok daha adaletli ve şeffaf bir çalışma yaptıklarını, mecbur kalınmadıkça da yeni bir istisna getirilmeyeceğini belirtti.
Bakan Albayrak Vergilerde Yeni Bir İstisna Yapılmayacağını Söyledi

Vergi Konseyi 134. Genel Kurulu’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi politikasında dengeyi korumaya çalıştıklarını, mecbur kalınmadıkça da yeni bir muafiyet veya istisna durumu gerçekleşmeyeceğini bildirdi.

Sürekli önemine değinilen ekonomik dönüşümde vergi sisteminin olmazsa olmazlar arasında yer aldığını, bu nedenle KDV sorunu olmaması için gerekli tüm çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, daha adaletli bir vergi sistemini hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Vergi Konseyi 134. Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, vergi konusunda 2019 yılı içerisinde önemli bir yol almayı planladıklarını anlattı. Son 16 yıl içerisinde kayıtlı ekonomiye geçişte önemli adımlar atıldığını, yeni dönemde de etkin bir şekilde geçiş sürecinin hızlandırılacağını aktardı.

Vergi politikasının etkin bir şekilde sahada uygulanacağını dile getiren Albayrak, yeni ekosistemde devreden KDV sorununun olmaması için gerekli çalışmaların yürütüleceğini belirtti. Bu alanda hassas dengeyi korumaya devam edeceklerini, vatandaşın rahatlamasını sağlayacak birçok düzenlemeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Her şeyin şeffaf olduğu, herkesin önünü net bir şekilde gördüğü bir süreci başlatmak istediklerini söyledi.

Dünyadaki en etkin istihdam destek paketini açıkladıklarını söyleyen Bakan Berat Albayrak, Nisan ayında her şeyin çok daha güzel olacağını söyledi. Dün yapılan açıklamada 2019 yılında 2,5 milyon kişiye istihdam sağlanacağı bildirildi. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç de işverenlere SGK, maaş ve vergi gibi destekleri sunan hükümetin açtığı bu yolda yürümeye ve istihdama katkı sağlamaya tüm iş dünyasını davet ettiğini duyurdu.

Hazine Bakanı Albayrak vergi oranlarının çok fazla düşürülerek de artırılarak da optimum vergileri toplayamayacaklarını söyledi. Bundan sonraki süreçte kuralların net bir şekilde belirlendiği, herkesin önünü daha iyi görebildiği, işini yapanların ödüllendirip işini yapmayanın cezalandırıldığı bir süreci başlatmak istediklerini anlattı.

Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında reformlar adına önemli adımlar atılacağını söyledi.

Yeni ekonomi programı çerçevesinde kamu maliyesi ve mali disiplin konuları üzerinde daha sıkı çalışmalar yapacaklarını, özellikle vergi sisteminin geniş tabanlı ve daha adil bir yapıya kavuşturulması, vergi mevzuatının sadeleştirilmesine ilişkin çalışmaların yürütüleceğini ifade etti. Mecbur kalınmadıkça yeni istisna ve muafiyet getirmeyeceklerini söyleyen Albayrak, kendi rekabet avantajımızı ve kendi ekonomimizi desteklemek zorunda olduğumuzu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum