Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Akar Ateşkesin İlanından Yana Olduklarını Söyledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'nın Ukrayna saldırısıyla ilgili açıklamasında, vatandaşlarımızın güvenliği ve ülkemize tahliyesi için ateşkesin ilanından yana olduklarını söyledi.
Bakan Akar Ateşkesin İlanından Yana Olduklarını Söyledi
Yorum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile SAT ve SAS Özel İhtisas Kursları Diploma Töreni’ne katıldı. Bakan Akar’ın gündeminde, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dair gelişmeler vardı.

Bakan Akar açıklamasında, sorunların diyalog, iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde barışçıl yol ve yöntemlerle çözülmesinden yana olduklarını belirtti.

Bu bağlamda Ukrayna’daki gelişmeleri üzüntü ve endişe ile takip ettiklerini belirten Bakan Akar, “Burada ortaya çıkan insanlık krizi, yaşanan ölümler gerçekten kabul edilemez. Bizim Rusya ile de Ukrayna ile de ilişkimiz var. Bu ilişkilerimizi de sürdürmek suretiyle olabildiğince erken zamanda bir ateşkesin, istikrarın, barış ve huzur ortamının ortaya çıkmasından yanayız” diye konuştu.

Ukrayna’daki Türk vatandaşlarının güvenliğine dair açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Akar,  “Oradaki vatandaşlarımızın güvenliği ve onların bir an önce ülkemize tahliyeleri çok önemli. Tabii bütün bunların yapılabilmesi için bir an önce ateşkesin ilanından yanayız. Belli bir süre dahi olsa, acil ihtiyaçların karşılanması için ateşkese acilen ihtiyacı olduğunu her kesimle görüşmelerimizde vurguluyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bakan Akar sözlerini, Cumhurbaşkanını Erdoğan liderliğinde, onun yaptığı çalışmalar çerçevesinde hem diplomatik hem de siyasi girişimlerde bulunmak suretiyle bir an önce ateşkesin ve ateşkesin ardından da istikrarın sağlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu