Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Açıkladı: Depremzede KOBİ’lere 1 Milyon TL Destek Verilecek

Deprem sebebiyle büyük zarar gören Kahramanmaraş’ta konuşan Kacır, KOBİ’lere verecekleri destekleri duyurdu. İşte detaylar;
Bakan Açıkladı: Depremzede KOBİ’lere 1 Milyon TL Destek Verilecek
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Kahramanmaraş’a ziyarette bulunarak açıklamalarda bulundu. Kacır, deprem bölgesini ayağa kaldırmak için yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan depremlerin 14 milyonun üzerinde vatandaşı etkilediğini söyledi.

Bölgedeki sanayilerde 170 milyar liranın üzerinde maliyet oluştuğunu, hasar tespit çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Kahramanmaraş’ta bulunan firmaların uğradığı hasarın 60 milyarın üzerinde olduğunu paylaştı.

Bölgenin yeniden ayağa kalkabilmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayan Kacır, organize sanayi bölgelerinin (OSB) faal duruma gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini duyurdu.

Borçlar 1 Yıl Ertelendi

OSB ve sanayi bölgelerinin Bakanlığa olan borçlarını 1 yıl ertelediklerini anımsattı ve iş yerlerinin dönüşümü ve güçlendirilmesi yanında, yeni sanayi tesisleri kazandırmayı sürdürdüklerini ifade etti.

Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi’nin kuzey etabında 356 iş yerinin tamamlanma oranının yüzde 70’in üstünde olduğunu, 142 iş yerinin ihalesinin gerçekleştirildiğini paylaştı. 1 yıl içinde sanayicilere iş yerlerini teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

“1 Milyon Liraya Kadar Destek”

Kacır, afet bölgesindeki KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için iş yerlerine ait proje ve yapım maliyeti ile inşaatı devam eden iş yerlerine ait yapım maliyeti giderlerine 1 milyon liraya kadar destek sağlayacaklarını belirtti. Bunun 1 yılının geri ödemesiz olduğunu, 3 yılda geri ödeneceğini aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.