Yatırım yapmaya başla!

Baidu CEO’sundan Çin Ekonomisi için “Kış Geliyor” Uyarısı

Baidu’nun CEO’su Robin Li Yanhong, çalışanlarına gönderdiği bir mektupta "kış geliyor" uyarısında bulundu. İşte detaylar;
Baidu CEO’sundan Çin Ekonomisi için “Kış Geliyor” Uyarısı

Çin’in arama motoru devi Baidu’nun CEO’su Robin Li Yanhong, Salı günü çalışanlara yazdığı bir mektupta; “kış geliyor” uyarısında bulundu. The South China Morning Post’un haberine göre uyarı, Çin ekonomisinin onlarca yıldır en yavaş büyümesini görmüşken ve ABD ile ticaret anlaşmazlıkları teknoloji sektöründe istikrarsızlığa neden olmuşken geldi.

Robin Li Yanhong, ekonomik yeniden yapılanmanın her şirket için kış kadar soğuk ve gerçek olduğunu belirtti. Çin’in en büyük arama motoru Baidu’nun yöneticisi söz konusu mektubu çalışanlarına yeni yılın ilk gününde bir uyarı mesajı olarak gönderdi.

Yine de CEO, zor zamanların değerini anlatan bir Çin atasözüne atıfta bulunarak önümüzdeki yıl için umut verici olmaya devam etti.

Baidu CEO’sundan Çin Ekonomisi için "Kış Geliyor" Uyarısı“Baidu’nun bir platform şirketi olarak öne çıkma vakti geldi” diyen Robin Li Yanhong, buna rağmen yapay zekadan umutlu olduğunun sinyallerini verdi. Düşüncesini de: “Yapay zekanın tarihsel dönüşümü, inanılmaz büyüme potansiyeli ve yükselme için gerekli alanı serbest bırakarak, çeşitli endüstrilere nüfuz ediyor” sözleriyle açıklayarak söz konusu teknolojinin Baidu’nun müşterilerinin maliyetleri düşürmesine yardım edeceğini kaydetti.

Diğer şirketler Çin’de değişen ekonomik manzara ile başa çıkmak için mücadele ederken Baidu’nun oyun birimini hızlandırıp daha da güçleneceğini dile getirdi.

Baidu CEO’su  "Kış Geliyor" UyarısıBAT olarak anılan Baidu, Alibaba ve Tencent üçlüsü arasındaki arama motoru Ekim ayında üçüncü çeyrek gelirinde yüzde 27’lik bir artış göstererek 28.2 milyar Çin yuanı (4.11 milyar dolar) seviyesine yükselmişti.

Neticede, Apple’ın satış tahminlerini düşürmesi üzerine kargaşaya sürüklenen piyasaların üzerine Baidu CEO’sundan gelen bu uyarı dikkat çekti. Haberde, UBS’nin Çin’in 2019 için büyüme tahminini düşürdüğü, Apple’ın yanında Ford ve Intel’in de ülkenin ekonomik sağlığından endişe duyduğu hatırlatıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum