Yatırım yapmaya başla!

Baidu ile BlackBerry QNX Otonom Sistemde Buluşuyor!

Çin'in büyük internet şirketi ile Kanadalı Blackberry ile otonom araç projesinde buluştu. İşte detaylar...
Baidu ile BlackBerry QNX Otonom Sistemde Buluşuyor!

Bu gibi haberleri daha çok duyacağız! Şimdi önemli olan kurulan platformanların işlevselliği. Kendi alanlarında en iyisi olanlar, başka dalda en iyi olanla birleşiyor. Dünya firmaları öyle bir duruma geldi ki; Japon üretici Fransa’da, Amerikalı Çin’de vb. şekilde uluslararası ortaklıklar kuruyorlar.

Çin’in en büyük telekom şirketlerinden olan Baidu, otonom sürüş sağlayan arabalar üzerine çalışmalara başladı. Ortaklığını, bizlerinde çok iyi bildiği gibi mobil telefon pazarında söz sahibi olan Blackberry ile yaptı. Aslında ortaklığın merkezinde, kendi içlerinde geliştirdikleri işletim sistemlerini tek merkezde toplamak ve bunu sürücüsüz otomobillere uyarlamaktır.

Araç içi digital konular üzerinde başlayan Blackberry, Apollo programına dahil olmaya geliyor.

Baidu Blackberry Ortaklık

Güzel bir birleşmenin sonunda doğacak oldukça akıllı bir platform olacağına şimdiden kesin gözüyle bakabiliriz. İşin en temeline indiğimizde kendi otonomlarını geliştiren firmaların QNX işletim sistemi ile geniş bir alanda kontrolleri sağlanmış da olacak.

Ortaklığa giden bu iki firmanın ileriki zamanlarda gösterecekleri bizleri daha da şaşırtabilir.

Baidu Blackberry Ortaklık Apollo QNX

Vakti geldiğinde QNX ile sürücüsüz arabaların birçoğu, GM eski Mühendisinin “kapsül araçlar” dediği, sadece otonomla gidecek şekle dönüşecek. Apollo program içeriğine sabitlenecek QNX’in sonrası için güzel işler başaracağı gözüküyor.

Aktif güvenlik sistemleri ile başlayan, radar ve sensörlerin son nesil araçlarda standart donanıma geçmesi, haliyle ikinci aşama olan kendi kendine gidebilmeyi doğurdu.

Her noktada ortak platformlarda birleşen şirket ve programlar, çok değil bundan 5 sene sonra akıl almaz şeyler sunucaklar. Keza şu andaki LG ile HERE’nin otonom araç ortaklığını da azımsamamak lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum