Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araba Kopyalamanın Ordinaryüsü BAIC, Bu Sefer Mercedes 6X6 SUV’u Klonladı!

Performansını gün geçtikçe yükselten Çinli BAIC, bu sefer AMG'nin oluşturduğu tehlikeli G63 6X6'sı artık BJ80 oldu!
Araba Kopyalamanın Ordinaryüsü BAIC, Bu Sefer Mercedes 6X6 SUV’u Klonladı!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Resmen alışkanlık olan taklit arabaları artık çok normal karşılamaya başladık. Ve bu durum hiçte iyiye gitmiyor. Dünyaca ünlü araba modellerinin klonlama listesini sizlere vermiştik. Neredeyse o günlerden beri şaşkınlık seviyemizin biraz daha azaldığını söylemek mümkün. Mercedes ile belli alanlarda ortak çalışan BAIC, sanırım Alman modellerin şekillerini alıp kendine kullanma hakkı buluyor! Burası bizi ilgilendirmediği için BJ80’ni nasıl 6×6 hale getirmişler ona bakalım.

Sempatik havada, Pekin Fuarı’na getirilen BJ80 6X6, hangi açısına bakarsanız bakın hiçbir zaman ona BAIC demiyeceksiniz. 2019 model yılı ile tanıtımı yapılan G 63‘ün üzerinden AMG ile projenlendirilen 6×6, korkutucu bir SUV şekli veriliyor.

Baktığımızda en ufak bir çekingenlik göremedik!

Paratic Placeholder 640x360

Kare formlu karoser yapısının benzetilmesi çok öncesinde yapılmıştı. Yuvarlak farların üst kısımlarına verilen sinyalle uzaktan Defender havası katılmaya çalışılmış. Maddesini demir umduğumuz tamponu çekici demiri barındırıyor.

Izgara kısmı Jeep takliti olan BJ40L‘ye ait.

Paratic Placeholder 640x360

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Krom şık ızgaradan sonra yan kısma doğru baktığımızda genişletilmiş, tabanı geniş lastikleri rahatça saklayabileceği çamurluklarını görüyoruz. Aynı zamanda BAIC’in taklit nedeni olan fazladan iki tekerlek!

BJ80 6X6’nın duruşu milyon dolar verip Mercedes versiyonunu alanları biraz kızdıracak gibi.

Paratic Placeholder 640x360

Düşünmesi bile biraz hayal kırıklığı. Yüzbinlerce dolar para veriyorsunuz ve biri gelip BAIC aracınıza Mercedes G63 AMG muamelesi yapıyor. Dik arka stoplarla ve yüksek çaplı yedek lastiğini de gördükten sonra iç mekanına yola çıkalım.

Bu kısımda da Çinli firmanın kişisel çalışmaları olabilir mi diye beklememek gerekiyor!

Paratic Placeholder 640x360

Üst ekrandan itibaren aşağıya kadar süzdüğümüzde Mercedes G’den farklı bir şey göremedik. Konsol düğmelerinin yerleşimi ve renk durumu malzeme kalıplarını Mercedes’ten istense bu kadar olurdu.

BAIC BJ80 6×6’nın hiçte fena olmayan bir motoru var.

Paratic Placeholder 640x360

2.3L turbo beslemeli bir ünite görev almış ve 250 beygir gibi tatminkar güçler sunuyor. 350 nm tork ise ekstra tekerlekli SUV’u 6 ileri şanzımanla birlikte rahat hareket ettirecektir.

Yine bir Uzak Doğulu firmanın enfes taklitini seyrettik. Gerçekten başarılı olmuş demekten başka bir söz de bulamıyoruz. Sanırım işin en kötü tarafı da bu oluyor…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.