Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aztek Teknoloji’nin Halka Arzı Başladı: 25 Milyon Hisse Satılacak

Aztek Teknoloji’nin üç gün sürecek olan talep toplama işlemleri başladı. 10,90 liradan yapılacak olan hisse satışıyla şirketin sermayesi 100 milyon liraya çıkarılacak.
Aztek Teknoloji’nin Halka Arzı Başladı: 25 Milyon Hisse Satılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarının distribütörü olan Aztek Teknoloji’nin halka arz süreci başladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arzı onaylanan Aztek Teknoloji’nin talep toplama tarihleri 10-11-12 Ağustos olarak belirlendi.

Teknoloji ve tüketici elektroniği aksesuar pazarında sektörün lider isimlerinden olan Aztek için hisse başına 10,90 liradan talep toplanacak. Halka açıklık oranı yüzde 25 olarak belirlenirken, şu anki 80 milyon TL olarak çıkarılmış sermayesi, 100 milyon TL’ye yükseltilecek.

Halka Arzın Yüzde 45’i Bireysel Yatırımcıya

Şirketin halka arz işlemine Deniz Yatırım ve QNB Finansinvest liderlik yapmak üzere 38 kurum aracılık edecek. Payların yüzde 45’i bireysel yatırımcılara, yüzde 25’i yüksek başvurulu bireysel yatırımcılar kalan payı ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsil edilecek şekilde belirlendi.

Halka arz işlemi tamamlandıktan sonraki 5 yıl boyunca dağıtılabilir kârının en az yüzde 40’ını nakit olarak dağıtmayı taahhüt etti. Sürece dair gelişmelerin 15 Ağustos’ta açıklanması ve ardından AZTEK koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmesi bekleniyor.

273 Milyon TL’lik Halka Arz Büyüklüğü Bekleniyor

Aztek Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, 25 milyon yeni hisse satacaklarını ve bunlardan gelen sermaye artışının direkt şirkete geleceğini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sürece dair bilgilendirme yapan Ütebay, 80 milyon lira olan sermayeyi 100 milyona çıkaracaklarını, toplamda 10,90 TL fiyattan hisse satış fiyatıyla 272,5 milyon bir büyüklük beklediklerini açıkladı.

İşletme sermayesinin öz kaynağının güçlenmesiyle çok daha karlı ve hızlı büyüyen bir firma olmayı hedeflediklerini söyleyen isim, “Kurulduğumuz ilk günden itibaren teknoloji dünyasının aksesuarlar segmentinde iş yapıyoruz. Aksesuar, teknolojinin ayrılmaz bir parçası. Bu alan, teknolojinin değişimiyle hızlı gelişim gösteren, karlılığı ve keyfi çok daha yüksek olan bir alan.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.