Yatırım yapmaya başla!

Ayrılamayan Kardeşlerin Lüks Evleri: “Datri ve Dasa”

Ayrılamayan Kardeşlerin Lüks Evleri: “Datri ve Dasa”

Evet, sevgili okuyucularımız. Biliyorsunuz ki sizler için sürekli araştırmalar yaparak, farklı tasarımlara sahip rüya gibi evlerin tanıtımı yapıyoruz. Bu evlerin de ileride sahip olmak istediğiniz evler hususunda ya da şu anda oturmakta olduğunuz evlerinizde yapacağınız düzenlemelerde sizlere yeni fikirler vereceğini düşünüyoruz. Sonuçta, sizlere sunmuş olduğumuz evlerden bazıları oldukça yüksek fiyatlarla yapılmış olabilir, ancak bu harika evlere benzeyen yapılar ülkemizde çok daha düşük fiyatlarla sahip olunabilecek evler olarak da tasarlanabilirler, değil mi? Elbette ki tıpatıp aynısı olmasa bile benzerleri şeklinde tasarlanabilecek bu konaklar, emin olun ki ülkemizin başarılı mimarları tarafından da gayet başarılı bir biçimde dizayn edilebilirler.

İşte bu şekilde sizlere ilginç ve modern fikirler sunmuş olduğumuz yazılardan birini daha bugün paylaşacağız. Birazdan özelliklerinden bahsediyor olacağımız malikane, Meksika’da yer alan Datri and Dasa Homes isimli iki göz alıcı yapıdır. Bu bölgede hatta dünyada birçok güzel ev dururken neden mi bu evleri seçtik? İşte bu sorunun cevabı sizler için oluşturduğumuz yazımızda gizli. İsterseniz, sözü daha fazla uzatmadan bir an önce evlerin özelliklerini incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda hem aynı hem ayrı iki farklı ev!

Datri ve Dasa Homes – Meksika

Datri ve Dasa Homes - MeksikaYukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bugün sizlere iki ayrı ama, sanki birleşikmiş gibi görünen evleri sunacağız. Bu evler Meksika’nın Tepeji del Rio, Hidalgo şehrinde konumlanmış olup, başarılı bir firma olan Mavarq tarafından tasarlanmıştır. Bununla birlikte Datri ve Dasa Homes, iki kardeşin isteği üzerine bu şekilde tasarlanmıştır. Zira bu kardeşler hem kendilerine ait bir evleri olmasını hem de birbirlerinden uzakta yaşamak istemediklerini belirtmişlerdir. İşte bu yüzden de Mavarq, tamamen farklı bir mimari tasarlayarak, bu iki göz alıcı evi inşa etmiştir.

Datri ve Dasa Homes - MeksikaDış görünüşleri neredeyse aynı olan Datri and Dasa Homes’un, iç tasarımında ise her iki kardeşin kendi zevkleri göz önünde bulundurularak, buna göre plan çizilmiştir. İlaveten, açık ve kapalı yüzme havuzları, yerden tavana kadar uzanan camları, kapalı bir garajı gibi ortak özellikleri de bulunan bu evlerde, genel olarak açık renk mobilyalar ve dış cephe materyalleri kullanılmıştır. İşte bu şekilde birçok ayrıcalıklı özelliği bulunan bu iki ev hem birbirinin aynı hem de tamamen farklı olarak inşa edilmiş, epey şaşırtıcı bir tarza sahip olan inanılmaz yapılardır. Neticede, oldukça modern ve lüks olarak tasarlanmış olan Datri and Dasa Homes’un resimlerini incelediğiniz takdirde, bu evin ne kadar farklı bir mimariye sahip olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Sonuç olarak, Meksika’da yer alan bu iki evi umuyorum ki en az bizim kadar siz de beğenmişsinizdir. Eğer uzakta yaşamaya katlanamadığınız bir yakınınız varsa, belki siz de bu farklı mimariyi kendinize örnek olarak alabilir, hayatınız boyunca en sevdiğiniz insanlarla iç içe yaşayabileceğiniz kendi özel evinize sahip olabilirsiniz.

Sıklıkla uzaklaşmaya çalışılan akrabaları, eş ve dostları duyarız değil mi? Az önce incelediğimiz kardeşlerse bu durumun tam tersi bir durumu örneklendirmekteler. Ne dersiniz siz kardeşinizle, yetişkin olduktan sonra da beraber olmak ister miydiniz? Bu arada bu yazıyı etrafınızdakilerle paylaşmayı unutmayın. Bu soruya verecekleri cevabı oldukça merak ediyorum…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum