Yatırım yapmaya başla!

Aylık Gelirinden Memnun Olmayanlara Para Kazandıracak 12 Fikir

Aylık Gelirinden Memnun Olmayanlara Para Kazandıracak 12 Fikir

Siz de çoğu kişi gibi ne yapsanız da ay sonunu bir türlü getiremiyor musunuz? Bildiğiniz her türlü tasarruf taktiğini deniyor, kısabileceğiniz her yerden kısıyor; ama yine de gelirinizle gideriniz arasındaki dengesizliği ortadan kaldıramıyor musunuz? Evet mi? O zaman yapmanız gereken şey daha farklı yöntemler denemektir. Mesela? Mesela; giderlerinizi azaltmak için uğraşmak yerine, belki de gelirinizi arttırmaya çalışmalısınız. Çünkü tasarruf yapmak her ne kadar etkili bir yöntem olsa da bazı durumlarda bu bile yetersiz kalabiliyor. Elinize geçen parayı ne kadar akıllıca harcasanız da bazen tek seçenek gelirinizi arttırmak için daha fazla çalışmak oluyor.

Bildiğiniz gibi her şeyin ateş pahası olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Artık bir eve çift maaşın girmesi, o evdeki insanların çok rahat yaşaması anlamına gelmiyor. Hatta iki de değil! Günümüzde ikiden fazla maaşı olan ailelerin bile neredeyse ucu ucuna geçinebildiğini görüyoruz. Devir eskisi gibi değil ki! Siz istediğiniz kadar tasarruf yapın, elinizdeki para ay sonuna daha günler varken adeta uçup gitmiş oluyor. Faturalardı, gıdaydı, alışverişti, pazar parasıydı derken bir bakıyorsunuz elinizdekini çoktan bitirmişsiniz. Bu da yetmezmiş gibi üstüne bir de eksiye girmişsiniz. Oysaki hiç lüks harcama yapmamıştınız. Ekstra şeyler için bir kuruşunuzu bile harcamamıştınız. Ama işte dediğim gibi, geçinmek çok ama çok zorlaştı. Bu nedenle, hem tasarruf yapmak hem de ek gelir elde etmek rahat yaşamak isteyen çoğu kişi için zorunlu oldu.

Büyük ihtimalle gelirinizi arttırmayı daha önce de birçok kez düşündünüz, ama ne iş yapacağınızı bilemediğiniz için bunu hep ertelediniz. Ya da halihazırdaki işinizde yeterince yorulduğunuzu, geriye kalan zamanın zaten fazlasıyla az olduğunu düşünerek; gelirinizi arttırmanın imkansız olduğuna karar verdiniz. Oysaki zamanınızı iyi yönettiğiniz takdirde, çok fazla yorulmadan yapabileceğiniz bir dizi iş var. Hatta bazı işler var ki bunlar sizi yormaktan ziyade dinlendirecek nitelikte! Evet, belki şu an size çok inandırıcı gelmeyebilir. Ancak birazdan öğrenecekleriniz sayesinde dediklerimde ne kadar haklı olduğumu siz de göreceksiniz. Kaldı ki burada gelirinizi arttırmaktan bahsediyoruz. Azıcık yorulsanız bile eminim ki cebinize girecek para size tüm yorgunluğunuzu unutturacaktır. Sanırım artık anlaştık? O halde, aşağıdaki iş fikirleri arasından size en uygun olanı ya da olanları hemen şimdi bulalım.

İşte aylık gelirinden memnun olmayanlara para kazandıracak 12 süper fikir:

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın!

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın!Evinizde ne kadar çok kullanmadığınız eşya var, biliyor musunuz? Yıllardır gardırobunuzda yer kaplamaktan başka hiçbir işlevi olmayan ne kadar çok elbiseniz, ayakkabınız, çantanız var? Hiç yok mu? Eğer böyle düşünüyorsanız, ilk boş vaktinizde bütün dolabınızı yıkın ve yeniden düzenleyin. Hem bu şekilde ilk bahar temizliğini de yapmış olursunuz. Eminim, en az bir düzine hiç kullanmadığınız veya kullanmayacağınız eşyayla karşılaşacaksınız. Hem buna bir tek kıyafetler olarak da düşünmeyin. Evinizde fazladan yer kaplayan sehpalarınızdan, yenisini alıp alıp eskisini atmaya kıyamadığınız eşyalarınızdan da gayet güzel paralar kazanabilirsiniz. Örneğin; komşunuzda özenip aldığınız, ama daha bir kez bile çalıştırmadığınız mutfak robotu! Kilere kaldırdığınız eski ütünüzü! Serecek yeriniz kalmadığı için kilerde dürülü duran halınızı ve kim bilir daha başka nelerinizi! Bu şekilde hem evinizdeki fazlalıklardan kurtulacak hem de para kazanacaksınız! Daha ne olsun, ama değil mi?

Siz de kullanmadığınız eşyaları satmak istiyorsanız, buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çeviri Yapın!

Çeviri Yapın!Aylık geliriyle geçinemeyenler için düşünülmesi gereken bir diğer para kazanma yöntemi de çeviri yapmak! Tabii, bu yöntem yukarıdaki gibi herkes için uygun değil. Sadece iyi derecede yabancı dil bilenler ve çeviri yapabileceğini düşünenler bu yöntemden para kazanabilir. Ama ben yine de bunu da listeye eklemek istedim. Çünkü sahip olduklarının farkında olmayan sayısız insan var. Bir yeteneği varken onu kullanmayan, sadece biraz çaba harcayarak kabiliyetlerinden para kazanabilecek yüzlerce kişi var. Eğer sizin de böyle bir yeteneğiniz varsa, neden kullanmayasınız? Belki daha önce hiç çeviri yapmadığınız belki de yabancı dilinizin o kadar iyi olmadığını düşündüğünüz için! Oysaki evinize oturup birkaç küçük deneme yaparak, bu işi yapıp yapamayacağınıza rahatlıkla karar verebilirsiniz. Hem isterseniz basit çeviri işleri alarak, bu alanda yavaş yavaş ilerleyebilirsiniz. Mesela, yabancı dizilerin alt yazı çevirilerini yaparak gelirinize katkıda bulunabilirsiniz. Ya da çocuk hikaye kitapları çevirebilirsiniz. Siz yeter ki işin ucundan bir tutun.

Çeviri yaparak para kazanmak hakkında detaylı ilgiye ulaşmak için buraya tıklayın!

Doğrudan Satış Yöntemini Kullanın!

Doğrudan Satış Yöntemini Kullanın!Son 10-15 yıl içinde giderek gelişen ve sayısız insanın para kazanmasını sağlayan bir diğer yöntem de doğrudan satış. Temsilciliğini yapacağınız ürünleri herhangi bir aracı olmadan direkt olarak satabileceğiniz bu yöntem sayesinde siz de gelirinizi artırabilirsiniz. Tabii bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar var. Örneğin, ödemesini almadan bir ürünü müşteriye teslim etmemelisiniz. Çünkü veresiye çalışırsanız, ürünlerin ücretlerini cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu işten iyi miktarda para kazanabilmeniz için, geniş bir çevreye sahip olmanız ya da insanlarla kolay iletişim kurabilmeniz gerekiyor. Hiç tanımadığı birine ayak üstü satış yapan müşteri temsilcileri tanıyorum. Eğer siz de bu şartları sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, daha detaylı bir araştırma yaparak ülkemizde en çok satan üreticileri öğrenmeli ve hemen iletişime geçmelisiniz.

“Doğrudan satış yöntemi yapabilirim” diyorsanız burayı tıklayın!

Risk Almadan Yatırım Yapmayı Öğrenin!

Risk Almadan Yatırım Yapmayı Öğrenin!Gelirinizi arttırmanın en etkili yollarından bir tanesi de yatırım yapmaktır! Evet, günümüzün olanakları sayesinde isteyen herkes kısa zaman içinde yatırım konusunda uzmanlaşabiliyor! Üstelik bunun için bir kuruş para harcamanıza gerek olmadığını da bilmelisiniz. Yani “ben ne anlarım yatırım yapmaktan” diye düşünseniz bile, birazcık araştırma ve emek ile kısa zamanda yatırım konusunda ders verebilecek düzeye geleceğinizden emin olabilirsiniz. Yeterli bilgi birikimine sahip olduktan sonra ise yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızın başından ya da akıllı telefonlarınızdan yatırım dünyasındaki gelişmeleri takip etmek olacaktır. Sonuçta haftanın 5 günü 24 saat boyunca online işlem yapabileceğiniz yatırım dünyası sayesinde, hayal edeceğinizden çok daha fazlasını kazanmanız mümkün!

Yöresel Ürünlerden Para Kazanın!

Yöresel Ürünlerden Para Kazanın!Daha fazla para kazanmak isteyenlerin düşünmesi gereken bir diğer iş fikri de yöresel ürünler yapıp satmak! Çeşitli ekmekler, kışlıklar, kahvaltılık soslar, şekerlemeler, turşular… Artık ne çeşit yöresel ürün yapacağınız size kalmış. Haftada birkaç saat çalışarak bile gayet güzel kazanç elde edebileceğiniz bu işi ciddi ciddi düşünmelisiniz. Tabii, bu konuda yetenekliyseniz! Yaptığınız ürünleri isterseniz dükkanlara, restoranlara, pazar satıcılarına satabilir, isterseniz internetten online satış yapabilirsiniz. Ya da bu alanda satış yapan büyük firmalarla anlaşarak onlar için üretim yapmayı düşünebilirsiniz. Sonuçta, hangi yöntemi kullanacağınız tamamen size kalıyor. Siz yeter ki kararınızı verip, işe ilk adımınızı atın.

Yöresel ürünler yapıp satarak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için burayı tıklayın!

Bir Şeyler Kiralayın!

Bir Şeyler Kiralayın!Neredeyse hiç yorulmadan para kazanabileceğiniz bir diğer yöntem de bir şeyler kiralamak! Evet, belki siz de bu işten para kazanmayı düşünmelisiniz. Örneğin, otomobilinizi veya bisikletinizi kiralayarak para kazanabilirsiniz. Bu işin size uygun olduğunu düşünüyorsanız, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Otomobil ya da bisiklet kiralamak aklınıza yatmadı mı? Peki, o zaman boş odalarınızı ya da varsa park yerinizi kiralamaya ne dersiniz? Özellikle de tek başına yaşayanlar bu yöntemi düşünmeli! Boş boş duran odanızı kiraya vererek gelirinizi arttırmak sizce de gayet mantıklı değil mi? Ya da hiç kullanmadığınız garajınızı ihtiyacı olan birine kiralamak! İsterseniz konuyla ilgili detaylı bilgiyi önce buradan öğrenin, kararınızı daha sonra verin.

Yazın!

Yazın!Yazmayı seviyor musunuz? Fırsat buldukça bir şeyler karalamaktan, duygularınızı kelimelere dökmekten, araştırma yapmaktan ve yeni şeyler öğrenmekten hoşlanıyor musunuz? O zaman belki de yazarak para kazanmayı düşünmelisiniz. Akşamları birkaç saatinizi bu işe ayırmalı, bu sayede hem kendinizi geliştirmeli hem kaliteli vakit geçirmeli hem de cüzdanınıza ekstra para girmesini sağlamalısınız. Üstelik bu alanda yapabileceğiniz pek çok farklı iş var. Küçük bir araştırma yaptığınızda freelance olarak yazan ve para kazanan sayısız insan olduğunu görürsünüz. İsterseniz; kendi bloğunuzu açabilir, biraz süreç gerektirse de gayet iyi para kazanabileceğiniz blog yazarlığına yönelebilirsiniz. Bu iş hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz. Ya da editörlük yapmayı düşünebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.

Editörlük yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayın!

Ev Yapımı Ürünlerden Para Kazanın!

Ev Yapımı Ürünlerden Para Kazanın!Gelirinizi arttırmak için deneyebileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de ev yapımı ürünler yapıp satmak olabilir. Üstelik bu alanda kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem var. Mesela, ne mi? Mesela; evde salça, turşu, konserve yaparak para kazanmak, reçel, marmelat, komposto yaparak para kazanmak, ekmek yaparak para kazanmak! Gördüğünüz gibi istediğiniz takdirde cüzdanınıza ekstra gelir girmesini sağlayabilirsiniz. Tabii, bu işler için biraz enerjinizden, biraz da zamanınızdan harcamanız lazım! Ama sonuçta emek olmadan yemek olmuyor, değil mi?

Tespih, Pipo Yapıp Satın!

Tespih, Pipo Yapıp Satın!Ülkemizde tespihlerin ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. Hem dini amaçlarla hem de aksesuar olarak kullanılan tespihler, bu nedenlerden dolayı oldukça popüler. İşte bu durum, günümüzde sayısız insanın bu alandan para kazanmasına olanak sağlıyor. Tespihlerin yanı sıra, para kazandırabilecek bir diğer iş de pipo üretimi. Düzgün bir biçimde yapıldığı zaman gayet iyi para kazandıran pipoların üretimi kolay olmasa da eli bu tarz işlere yatkın olanlar için çok zor da olmayacaktır. Sonuçta akşamları evinizde boş boş oturmak yerine hem eğlenip hem de para kazanabileceğiniz bu işler sayesinde siz de gelirinizi arttırabilirsiniz. Tabii, önce daha detaylı araştırma yapmalı ve izleyeceğiniz yöntemlere karar vermelisiniz.

Tespih ve pipo üretimi yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayın!

Takı Tasarlayın!

Takı Tasarlayın!Bu işin ne kadar eğlenceli olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Tabii, bir şeyler üretmekten ve yaratıcılığınızı konuşturmaktan hoşlanıyorsanız! Eğer siz de bu niteliklere sahipseniz, küçük bir eğitimin ardından ihtiyacınız olan malzemeleri almalı ve bir an önce size para kazandıracak tasarımlarınızı yapmaya başlamalısınız. Şayet bu işi gerçekten ciddiye alarak yaparsanız, aylık kazancınız rahatlıkla 400-500 liraya ulaşacaktır. Hatta belki de daha fazlasına! Nasıl bu kadar kesin konuştuğumu merak ediyorsanız, internette satışı yapılan orijinal takıların fiyatlarına şöyle bir bakmanızı öneririm. En basit kolyelerin fiyatı bile 25-30 liradan başlamaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı, takı tasarlama işini ciddi ciddi düşünmenizi öneririm.

Takı tasarlayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için burayı tıklayın!

Bilgilerinizden Para Kazanın!

Bilgilerinizden Para Kazanın!Bilgilerinizden para kazanın derken, özel ders vermeyi kastediyorum. Tabii, bu işe uygunsanız! Mesela, iyi derecede yabancı dil biliyor olabilirsiniz. İlgili sitelere ilan vererek ya da sosyal medya hesaplarınızda bunu duyurarak, haftada birkaç saat çalışarak 200-300 lira kazanmanız mümkün. Bir tek bu da değil. İsteyenlere enstrüman dersi verebilir, yoga ve jimnastik alanında eğitmenlik yapabilir ya da özel direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. Evet, bugün özel direksiyon hocalığı yaparak bir saatte ortalama 80-100 lira kazanan sayısız insan var. Neden siz de sahip olduğunuz yetenekleriniz sayesinde cüzdanınızı kabartmayasınız ki değil mi?

Özel ders vererek para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Hobi Olarak Yapabileceğiniz Eğlenceli İşleri Deneyin!

Hobi Olarak Yapabileceğiniz Eğlenceli İşleri Deneyin!Şimdi vereceğim öneri ise pek çok kişinin sadece can sıkıntısını gidermek için yaptığı işler arasında! Yani sizlere hobi olarak yapabileceğiniz eğlenceli birkaç iş fikrinden bahsedeceğim. Hem günün stresini atabileceğiniz hem de ortaya çıkardığınız ürünler sayesinde gelirinizi arttırabileceğiniz bu işlerden en az bir tanesi size uyacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta, akşam işten eve geldiğinizde uzanmaktan başka hiçbir şey istemediğinizi ve dinlenmeye çalıştığınızı biliyorum. Ancak hemen şimdi sizinle paylaşacağım iş fikirlerinin sizi yormaktan öte dinlendireceğini söyleyebilirim. İşte bu fikirlerden birkaç tanesi; el işi ve örgü yapmak, hediyelik süs eşyaları tasarlamak, abajur yapmak, oyuncak yapmak… İsterseniz, aşağıdaki linke tıklayarak hobi olarak yapabileceğiniz farklı işler neymiş öğrenebilirsiniz.

El becerisi olanlar için evden çalışarak para kazanmanın 13 eğlenceli yolunu öğrenmek için tıklayın!

SONUÇ:

Evet, bu devirde geçinmek çok zor! Evet, ekonomik şartlar çok az bir kesim dışında kalan herkesi zorlayıp yoruyor. Ancak devrin insanlara sadece zorluk çıkardığını söylemek de doğru değil. Çünkü şartların değişmesi, insanların yapabileceği pek çok farklı işin ortaya çıkmasını da sağladı. Ayrıca şu sonsuz bilgi çağında isteyen herkes aklını kullanarak, gelirini arttırmanın faklı yollarına ulaşabiliyor. Tıpkı şu an sizin yaptığınız gibi! İsteyen herkes kendine uygun olan yöntemi bularak, daha rahat bir yaşama “merhaba” diyebilir. Tıpkı yukarıdaki işler sayesinde cebinize giren ilk parayla birlikte sizin de diyeceğiniz gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum