Yatırım yapmaya başla!

Türk Otomobil Sporları Tarihinin En Büyük Şampiyonluğu “Ayhancan Güven”den Geldi!

Fransa'da Türk sporcu Porsche GT3 Cup yarışını kazanarak adını altın harflerle yazdırdı!
Türk Otomobil Sporları Tarihinin En Büyük Şampiyonluğu “Ayhancan Güven”den Geldi!

Ayhancan Güven için kocaman harflerle “MİLLİ GURURUMUZ” yazabiliriz. 19 yaşındaki genç sürücü, 6 yaşında özel bir izinle kendi klasmanında yarışmaya başlayan özel yetenekleri olan biridir. Şampiyonluk öncesinde en yakın başarısını 13 – 15 Temmuz tarihleri arasında Fransa Dijon Pisiti‘ndeki bir birincilik ve üçüncülükle bizlere duyurmuştu.

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux yarışlarında, ondan daha fazla yarış tecrübesi olan sürücüleri, resmen alaşağı etti. 1998 doğumlu gururumuz, go-kart sporuyla başlayan hayatı şu anda taze bir şampiyonlukla taçlandırıldı.

14 Ekim Günü Porsche GT3 Cup Fransa’da Tarih Yazıldı

14 Ekim Günü Porsche Carre Cup Fransa'da Tarih YazıldıBunu dememizdeki sebeb ise 31 senedir yani 1987 yılından bari bu yarış organizasyonunda dereceye hiçbir yabancı pilot girememiş. Genç yetenek tam da bu piste Porsche’sinin tekerleklerini değdirerek, asfalta esmen adını kazıdı. Çekişme seviyesi çok yüksek olan yarışta son 30 dakikada rakiplerinin hepsini arkasına dizerek yarışı sonlandırdı.

Konu hakkında konuşan Türkiye Otomobil Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, “Genç ve Spor Bakanlığımız ile Spor Toto Teşkilat Başlanlığımızın değerli katkılarıyla ülkemizi başarıyla temsil eden Ayhancan, imkan verildiği takdirde gençlerimizin dünya çapında ne kadar başarılı sonuçlar elde edebileceğini kanıtlamış oldu. Genç sporcumuzu yürekten kutluyor, bu başarıların otomobil sporlarında bir milat olacağına inanıyoruz.” dedi.

Fransa şampiyonluğunda Ayhancan hem ilk Türk hem de ilk yabancı sürücü olarak kendini gösterdi. 485 ps’lik Porsche‘si ile hız, denge ve dikkati harmanlayıp, en ufak bir sapma yapmadan yarışı bitiren Ayhancan’ı Paratic ailesi olarak tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum