Yatırım yapmaya başla!

Ayakkabı İhracatında Dünya Beşincisiyiz

Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, Türk ayakkabı sektörünün 2017 yılında 222 milyon çift ayakkabı ihraç ederek dünyada beşinci olduğunu söyledi.
Ayakkabı İhracatında Dünya Beşincisiyiz

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, Türkiye’de 2017 yılında 400 milyon çift ayakkabı üretildiğini, bunun 222 milyon adedinin dış pazara satılarak, ihracatta dünya beşincisi olduğumuzu söyledi. Hem üretimi hem de ihracatı URGE Projesi sayesinde artırmayı hedeflediklerini belirten Zandar, danışmanlarının projeye katılacak firmaları ziyaret edeceğini ve ihtiyaçlarını tespit edeceğini söyledi.

Türkiye’de yılın ilk sekiz ayında deri ve deri ürünleri ihracatı, geçen yıla oranla %11 artış gösterdi.

Söz konusu artışla deri ve deri ürünleri ihracatının 1 milyar 145 milyon dolar seviyesine ulaştığını belirten Zandar, alt sektörler içerisinde en önemli ihraç ürününün 640 milyon dolar ile ayakkabı olduğunu söyledi. Ayakkabı ve Saraciye sektörlerinde %25 verim artırmayı hedefleyen URGE Projesine danışmanlık yapacak olan Albin Wedenig, projeye katılan firmaların uluslararası ayakkabı modelleri hakkında bilgilendirileceklerini ve ayakkabı üretim süreçlerini iyileştireceklerini söyledi.

Türk ayakkabı sektörünün rakipleri Romanya, Arnavutluk ve Ukrayna’dan daha iyi konuma gelmek için çalışacakları ifade edildi.

Türk insanını ruhunda girişimcilik olduğunu ve Avusturya’daki birçok şirketin kurucusunun Türk olduğunu belirten Wedeing, ayakkabı sektöründe kar oranlarının centlerle olduğunu, bu alanda müşteri ilişkilerinin çok önemli olduğunu söyledi. En fazla kar getirenlerin uzun vadeli müşteriler olduğunu belirten Wedeing, maliyet ve ürün hesaplamasının da çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar ise, Wedeing ile bir buçuk yıllık bir çalışma dönemi geçireceklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum