Yatırım yapmaya başla!

Avustralya’nın Çok İstediği Mustang Shelby GT500’ün Gidişi Ucuz Olmayacak!

Ford logosu taşıyan en güçlü makina olan Shelby GT500'ün Avustralya gönderimi çok pahalıya geliyor!
Avustralya’nın Çok İstediği Mustang Shelby GT500’ün Gidişi Ucuz Olmayacak!

Ford ve Mustang tarihinin ne güçlüsü olarak gelen Shelby GT500‘ün Avustralya’ya gitmesi gündeme geldi. Farklı şirketlerin ana üslerinin bulunduğu Avustralya’ya gidecek araçlarda farklı bir tadilat yapılmak zorunda. O da direksiyonun soldan sağa alınması gibi.

Bu tür değişimler fazla maliyet ortaya çıkarıyor. Ayrıca belirli özel modellerin kıtaya gitmesi, zaten başlı başına fazla paralara mal oluyor. Ford, direksiyon işini hallederim diyor ancak GT500’ün fiyatı ABD ortalamasının çok üzerinde oluyor. Hatta bazı süper spor otomobillerin satış rakamlarını geçiyor. İşte detaylar;

Shelby GT500, kangurular ülkesine gitmeden önce direksiyonu yer değiştirecek.

Efsane spor otomobilin gücünü, hissiyatını, sesii merak eden birçok Avustralyalı olup, kesinlikle kendilerinde bu aracı istiyorlar. Standart olarak soldan direksiyonlu olarak üretimden çıkan GT500 fabrikasyon olarak simidi ve pedal tertibatı sağa alınacak.

Müşteriler nasıl karşılar veya kaç tane talep olur bilemiyoruz ancak fiyatı 450.000 Avustralya Doları’na geliyor. Neredeyse yarım milyon dolar. Amerika fiyatlarının ortalama iki katı olan Shelby GT500, kendinden daha hızlı araçları fiyatlarda sollamayı başarıyor.

Seri üretim olup dünyanın en özel spor araçlarından gösterilen Nissan GT-R35 de Avustralya’ya gidiyordu. GT-R’ın Nismo varyantının ülkeye 250.000 dolarla gidecek derken ne kadar çok pahalı olduğundan söz etmiştik. Ne kadar Mustang ile GT-R arasında kalınır bilemiyoruz ancak 450.000 dolarlık fiyat etiketi astronomik.

McLaren 570S almak istediğinizde 379.000 dolar, Chevrolet Camaro’ya karar verilirse 162.000 dolar gibi bir ücretlere Avustralya halkı sahip olabiliyor.

Zaten ilk yorumlar da Avustralya halkının alamayacağı yönünde geldi. O yüzden Mustang GT500’ün R-Spec biçimde güçlendirilmiş varyantına talep olacağı düşünülüyor. Ford logosunu taşıyan en güçlü araç olan GT500 5.2L sekiz silindirli bir üniteden 760 beygir ve 847 nm tork üretmekte.

80 milisaniyede vites geçişlerini yapan bu muhteşem Shelby, 3.5 saniyede 0-100 km arasını bitirip devamında 290 km/h sınırlandırılmış hız rakamına kadar gelebiliyor. Sonuç olarak Avustralya halkı 760 ps’lik GT500 halini kurarken, mecburen bazı yükseltmelerle 700 beygirlik versiyonlarını daha ucuza deneyebilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum