Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avustralya’dan Rusya Şirketlerine Ek Yaptırımlar Geldi

Avustralya hükümeti, Rusya için stratejik öneme sahip şirketlere ek yaptırımlar getirdiğini açıkladı. İşte detaylar;
Avustralya’dan Rusya Şirketlerine Ek Yaptırımlar Geldi
HABER GİRİŞ

Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne, bakanlığın resmi web sitesinde Rus şirketleri için getirilen yeni yaptırımları açıkladı. Payne, Rusya için stratejik ve ekonomik öneme sahip 14 Rus devlet teşebbüsüne hedefli mali yaptırımlar uygulandığını duyurdu.

Ek yaptırımlar; Kamaz, SEVMASH ve United Shipbuilding Corporation gibi önemli savunma ile ilgili kuruluşları içerdi.

Avustralya hükümetinin yeni yaptırımları, tüm Rus elektronik bileşenlerinin yaklaşık yüzde 80’inin üretiminden sorumlu olan elektronik bileşen şirketi Ruselectronics’e kadar uzandı. Aynı zamanda dünyanın en büyük taşımacılık şirketlerinden ve Rusya’nın GSYİH’sine en büyük katkıyı sağlayanlarından biri olan Rus Demiryolları da hedef alındı.

Payne’nin açıklamasında; “Rusya’nın devlete ait işletmelerini kilit ortaklarla koordineli olarak hedeflememiz, onların Rus ekonomisini güçlendirme kapasitelerini baltalıyor. Rus hükümeti için bu önemli gelir kaynaklarıyla alışverişi engelleyerek, Rusya üzerindeki baskıyı artırıyor ve Putin’in savaşını finanse etmeye devam etme kabiliyetini azaltıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne desteklerini de yineleyen Payne, “Rusya’yı askeri güçlerini Ukrayna’dan derhal geri çekmeye çağırıyoruz,” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın