Yatırım yapmaya başla!

Avustralya Sahte Haberlere Karşı 5G’den Yararlanacak

Avustralya yönetimi ülkede yaygınlaşan sahte haberlere karşı 5G teknolojisinden yardım alacak.
Avustralya Sahte Haberlere Karşı 5G’den Yararlanacak

2019 yılı itibariyle 5G teknolojisine dair somut gelişmelerin yaşandığına tanık oluyoruz. Yeni internet altyapısı dünya genelinde sınırlı bir alanda kullanılabiliyor. Önümüzdeki yıllarda ise çok daha fazla kişinin bu teknolojiye erişimi söz konusu olacak. Bununla beraber akıllı telefon üreticileri de yeni amiral gemilerinde bu desteğe yer vermeye başladı. Huawei, Samsung, Xiaomi gibi pek çok üretici 5G destekli akıllı telefonlarını piyasaya sürmüş durumda.

Son dönemde başta sosyal medya platformları olmak üzere internet üzerinde pek çok alanda yalan haberlerde hızlı bir artış yaşanıyor. Facebook, Twitter gibi mecralar bu tarz içeriklerin önüne geçmek için yeni önlemler almaya ve özellikler geliştirmeye devam ediyor. buna rağmen başarılı bir sonuç alındığını söylemek mümkün değil. Avustralya hükümeti ise bu yöndeki içeriklerle mücadelede 5G altyapısından yararlanmaya hazırlanıyor. Ülkede 5G’nin hızla yaygınlaşması yeni fikirlerin de ortaya atılmasına zemin hazırlıyor.

5G Eğitimleri Başlıyor

5G Eğitimleri Başlıyor

5G’nin Avustralya’nın geneline yayılmaya başlaması ile beraber yakın gelecekte bu teknoloji sahte haberlere karşı kullanılacak. Hükümet bunun için 9 milyon dolar bütçe ayırdığını belirtiyor. Çalışmaların 4 yıl süreceği ifade edilirken, bu bütçe ile 5G üzerine eğitimler verilecek. Hükümet yetkilileri yalan haberlerde dolayı ülkede protesto ve yürüyüşlerin artmasından çekindiklerini belirtiyor.

Avustralya Haberleşme Bakanı Paul Fletcher yeni proje ile ilgili açıklamasında “Halkımız telekomünikasyon sektörünün insan sağlığı konusunda sorun yataracağından endişeleniyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de yayılan yalan haberler. Elektromanyetik enerji (EME) emisyonu ile ilgili yayılan yanlış bilgilerin giderilmesi için çalışmalarımıza başladık.” diye konuştu. Ülkede EME adı verilen bu teknolojinin insan sağlığına sağlığına zararlı olduğuna dair haberler dolaşmaya başladı.

Bu konuyla ilgili yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek isteyen hükümet, EME’nin evlerde kullanılan mikrodalga fırın ve benzeri ürünler ile aynı seviyede olduğunun altını çiziyor. Bakan Fletcher verecekleri eğitim ile halkın endişesini gidermek istediklerini ve bilimsel gerçeklere dayalı doğru bilgiyi kendilerine aktaracaklarını söyledi. Yeni nesil internet altyapısının yaygınlaşması ile beraber başka ülkelerde de benzer projelerin başlatıldığına tanık olabiliriz. Tahminler 2025 yılına kadar 5G kullanıcısının 2.6 milyara ulaşacağı yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum