Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Avustralya Hükümeti Kripto Para Yatırımlarının Önünde Durmayacak

Senatör kripto paraların bir hevesten ibaret olmadığını söyledi.
Avustralya Hükümeti Kripto Para Yatırımlarının Önünde Durmayacak

Kripto paralarda yaşanan dalgalanmalar, yeni düzenlemelere dair söylemlerin yoğunlaşmasına neden oluyor. Ülkelerin yeni regülasyonlar getirileceği konuşulurken, Avustralya’dan farklı yönde açıklamalar geldi.

Avustralya Senatörü ve Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume kripto paraların bir hevesten ibaret olmadığını ve ilerleyen dönemde değerlenecek varlık sınıfı olduğunu söyledi. Hume, hükümetin kripto para yatırımlarının önünde bir engel olmayacağını belirtti.

Avustralya kripto para planı

Yatırımcılara bilgi veren senatör, Avustralyalıların zor kazandıkları paralarını daha yüksek riskli varlıklara koyup koymayacaklarına kendileri karar verecek kadar mantıklı olmaları yönünde desteklemeleri gerektiğini ifade etti.

Piyasada yatırımcıların kayıp yaşamasına neden olacak kötü bilgilerin ve tavsiyelerin olduğunu kabul eden Hume, doğru ve iyi bilgilerin de olduğunu belirtti.

Hükümet tarafından benimsenen bu yaklaşım, Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere bir dizi kişi tarafından yoğun bir şekilde desteklenen Dogecoin dahil olmak üzere pek çok kripto para birimini kapsıyor.

Bazı insanların kötü kararlar almasının, sıradan Avustralyalıların yatırıma katılma kabiliyetini kısıtlamayacağını söyleyen Hume, insanların ekonomik büyüme ile paralel giden sermaye faydalarından hariç tutacaklarını ve bunun doğru bir adım olmayacağını ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum