Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Avustralya’da Kripto Para Yatırımları Altın ve Gümüşten Fazla Yapılıyor

Avustralya’da yapılan bir anket, kripto paralara olan ilginin altın ve gümüşten fazla olduğunu ortaya koydu.
Avustralya’da Kripto Para Yatırımları Altın ve Gümüşten Fazla Yapılıyor

Kripto para birimlerinde yaşanan değerlenme, yatırımcıların sayısının ve işlem hacminin artmasına neden oluyor. Avustralya’da yapılan bir anket, kripto paraların, geleneksel yatırım araçlarından daha popüler hale geldiğini gösteriyor. 2 binden fazla Avustralyalı yatırımcının katıldığı bir anket, kripto para biriminin altın ve gümüşten daha popüler bir yatırım olduğunu ortaya koydu.

Ancak yine de hisse senetleri halen en popüler yatırım aracı konumunda. Şubat ayı boyunca BTC Markets tarafından yapılan anket, yatırımcıların 12.6’sının Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine sahip olduğunu, kıymetli metallere sahip olanların ise yüzde 12.1’inin bulunduğunu gösteriyor.

Kripto Paralar Hisse Senetlerini Takip Ediyor

Kripto Paralar Hisse Senetlerini Takip Ediyor

Hisse senedi piyasası, yatırımcılar için açık ara tercih edilen opsiyon olma konumunu koruyor. Yatırımcıların yüzde 63,6’sı doğrudan hisse sahibi ve yüzde 28,8’i borsa yatırım fonlarına veya yönetilen fonlara yatırım yapıyor. Avustralyalı kripto yatırımcılarının yüzde 83,2’si Bitcoin ve yüzde 42’si Bitcoin ve Ethereum’u bir arada tercih ediyor. Bu coinleri yüzde 28,5 ile Ripple, yüzde 18 ile Litecoin ve yüzde 12 ile Bitcoin Cash izliyor.

Son aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen birçok kripto para birimine rağmen, Avustralyalı yatırımcıların yüzde 51’i kriptolarını yakında satma niyetinde olmadıklarını belirtiyor. Yüzde 31’i ise en az üç yıl varlıklarını tuttuktan sonra çıkmayı planlıyor.

BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, “Son 12 ayda, 25-45 yaş arası erkeklerden çok daha geniş bir yaş grubuna, özellikle de yatırım portföylerini çeşitlendirmek isteyen ve bu en hızlı büyüyen varlık sınıfına yetişmekte olan yüksek yaş grubuna doğru bir geçiş gördük.” diye konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum