Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya’nın En Güzel Kıyı Evi: “Mandalay House”

Avustralya’nın En Güzel Kıyı Evi: “Mandalay House”
Son Güncelleme: 
Yorum

Rüya ev tabirini çok duymuşsunuzdur. Tamam; ama kime, neye göre rüya ev? Kimilerinin hayallerini küçük bir dağ evi süslerken, kimileri üst katlarda lüks bir dairenin hayali kurar. Ancak bazı evler var ki “zevkler ve renkler tartışılmaz” tabusunu yıkarak, göreceli olma durumunu ortadan kaldırır. İşte birazdan inceleyeceğimiz Mandalay House de bu gruba rahatlıkla dahil edilebilecek lüks evlerden biri. Evet, iddia ediyorum bu eve hepiniz ba-yı-la-cak-sı-nız!

Özel marinası, görülmeye değer manzarası, etkileyici mimarisi ve rakipsiz tasarımı ile karşımıza çıkan Mandalay House, Avustralya’nın en güzel kıyı evi olarak gösteriliyor. Whitsunday Coast’ta konumlanan malikane, 1981 yılında “Dünya Miras Listesi’ne” alınan Büyük Set Resifi’nin tam ortasında yer alıyor. Bir tarafında Mercan Denizi, diğer tarafında ise el değmemiş milli park olan Mandalay House; Whitsunday Adaları’nın güzelliğiyle uyum içerisinde size göz kırpıyor.

Dünyanın en güzel adaları arasında gösterilen Whitsundays; doğal lagünleri, tenha ve temiz plajları, küçük köyleri ve tropik ağaçlarıyla gerçekten ütopik bir dünya niteliğinde! İşte bu bölgede bulunan Mandalay House’nin sadece konumuyla bile ne kadar etkileyici olduğunu tahmin edersiniz. Ama gelin bu evin özelliklerine yakından göz atalım.

İşte karşınızda güzelliği belgelerle tescillenmiş harika bir malikane!

Mandalay House’nin Eşsiz Tasarımı

Mandalay House'nin Eşsiz TasarımıBüyük Set Resifi’nin kalbinde bulunan Whitsunday, Avustralya’nın 74 adasından oluşan bir topluluk. İşte böylesine özel bir konumda bulunan ev, özel hayatını gözlerden yaşamak isteyenler için oldukça uygun. Bu malikanenin son teknoloji güvenlik sistemleri ile kontrol edildiğini de belirtelim. Büyük Set Resifi’nin manzarasından en iyi şekilde faydalanmak için lüks eve, 4200 metrekarelik kuzeybatı bloğu eklenmiş. 2649 metrekarelik ana yapı ise okyanus manzarasını ayaklarınıza seriyor.

Mandalay House'nin Eşsiz TasarımıGösterişli evin içine baktığımızdaysa, karşımıza çıkan 6 kral dairesi ve 9 modern banyo dikkatimizi ilk çeken özellik oluyor. Diğer taraftan ayrı bir lobisi, banyosu ve 52 metrekarelik elbise odası bulunan 144 metrekare genişliğindeki yatak odasına, ağzımız açık bir şekilde baktığımızı belirtelim. Değerli aksesuarlar, modern mobilyalar ve son teknoloji sistemleri ile donatılmış bu oda, kesinlikle “yok artık!” dedirtecek nitelikte tasarlanmış. Ama Mandalay House bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Mandalay House'nin Eşsiz TasarımıAkdeniz mimarisinin özelliklerini yansıtan köşkte; mutfak, oturma odası, yemek odası görenleri büyülüyor. Sonsuzluk havuzu ve okyanusa sıfır 12 kişilik çardağaysa ayrı bir parantez açmak lazım. İlave olarak; sayısız içkinin bulunduğu barı, ayrı bir pizza fırını, şarap mahzeni gibi özelliklerle zenginleştirilen Mandalay House, tam anlamıyla bir saray! Helikopter pisti ve yat limanı olan ev; arkasına yemyeşil ağaçları, önüneyse masmavi okyanusu alarak “rüya” sözcüğünü tanımlıyor.

Mandalay House'nin Eşsiz TasarımıÜstelik, olur da bu cennet gibi evde sıkılırsanız diye malikaneye birçok aktivitenin yapılabileceği alan eklenmiş. Bilardo, spor salonu, ev sineması ve yanında spa odası bulunan doğal havuz da Mandalay House’nin sunduğu imkanlar arasında yer alıyor. 6 otomobilin sığabileceği kadar büyük garajı ve 2 jet skinin bağlanabileceği rıhtımı da ek özellikler arasında. Bunların hepsi size yetersiz geldiyse diye söylüyorum; lüks restoranlar ve 6 yıldızlı tatil köyleri, eve kısacık bir yolculuk mesafesinde.

Sonuçta, şu an satılık olan ev için yapılan teklifler hala devam ediyor. Bakalım, Mandalay House’yi hangi şanslı satın alacak? Siz de merak ettiniz, değil mi?

Hatırlayacaksınız, yazımızın başında rüya evden yola çıkmıştık. Ama şunu belirtmek isterim ki insan böyle bir evin hayalini kurarken bile yorulur. Bu evde bulunan özelliklerden bir tanesi bile bizim için lüksü ifade ederken, hepsinin bir arada olmasını düşünemiyorum bile. Bu özellikler arasında mutlaka ilginizi diğerlerinden daha çok çeken biri olmuştur. Acaba hangisi, bizimle paylaşır mısınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu