Yatırım yapmaya başla!

Avustralya’daki Tarihi Keşifte 10 Milyon Dolar Değerinde Altın Çıkarıldı!

Batı Avustralya’da madenci şehri Kambalda’dan çıkarılan altın, milyon dolarlık değeriyle hayret uyandırdı. İşte tarihi keşfin detayları;
Avustralya’daki Tarihi Keşifte 10 Milyon Dolar Değerinde Altın Çıkarıldı!

Kambalda’dan çıkartılan altının ana damarı milyon dolarlık değeriyle, dünya gündeminde büyük yankı uyandırdı. Kaynaklarda çıkan haberlere göre, Batı Avustralya’da yer alan yeraltı madencileri, jeologların hayatta bir kez yapılabilecek bir keşif sözleriyle anlattıkları nadir altın örneklerine rastladı.

Kambalda kasabası yakınlarındaki Beta Hunt madenindeki işçilerin, yalnızca dört gün içinde yüzeye 15 milyon Avustralya dolarından daha fazla değerde altın çıkardıkları kaydedildi. Altın kaplı kayaçların, yüzeyden 500 metre aşağıda yalnızca 3 metre yüksekliğinde ve genişliğinde bir alanda bulunduğu söylendi.

En büyük numunenin ise 90 kilogram ağırlığında olduğu ve örneği araca 3 adamın ancak kaldırabildiği bildirildi.

Avustralya'daki Tarihi Keşifteki En Büyük Numune 90 Kilogram AğırlığındaKuvars kayasının, günümüz altın fiyatları ile karşılaştırıldığında tahmini 2.300 ons altın ile kaplı olduğu ve yaklaşık 2.7 milyon dolara (3.8 milyon Avustralya doları) tekabül ettiği aktarıldı. Başka bir 60 kilogramlık numunenin ise 1.600 ons altın ya da 2.6 milyon Avustralya doları değerinde altın içerdiği dile getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan kıdemli jeolog Zaf Thanos, Kambalda’daki keşfin hayatta yalnızca bir kez yapılabilecek bir keşif olduğunu vurguladı.

Kambalda’daki Altın Keşfinde Milyon Dolarlık Altın BulunduVe düşüncesini; “bir jeolog olarak toplu iğne başı kadar bir nokta karşısında bile heyecanlanabilirsiniz, fakat bu ölçekte bir şey görmek gerçekten olağanüstü” sözleriyle ifade etti. Madenciler de daha önce hiç böyle bir şey görmediklerini söylerken, Kambalda madencisi Henry Dole keşfi için ödüllendirildi. Çünkü Dole, madenin duvarlarına delikler açıp buraya patlatıcılar yerleştirmiş ve yüzeye güvenli bir şekilde çıkmayı başarmıştı.

Altın Fiyatlarındaki Anlık Değişimleri Buradan Takip Edebilirsiniz!

Dole bir sonraki vardiyası için aynı bölgeye döndüğünde her zamanki gibi bir manzara beklerken, her yerde altın olduğunu görmüştü.

Toplam 15 Milyon Avustralya Doları Değerinde Altın Bulundu Ve durumu “16 yıldır madenciydim ve hayatımda hiç böyle bir şey görmemiştim, her yerde altın parçaları vardı ve inanılmazdı” diyerek açıklamıştı. Öte yandan, bir avuç altın bile binlerce dolar değerinde olabileceğinden keşif yapıldıktan hemen sonra güvenliğin artırıldığı kaydedildi. Silahlı muhafızlar altınları güvenli bir kasaya taşırken işçilerin sürekli olarak video gözetimi altında olduğu söylendi.

Keşifle ilgili bir diğer dikkat çekici olay ise Beta Hunt’ın 1970’lerden bu yana nikel çıkarmak için kullanılması ve altının her zaman ikinci planda yer alması olarak açıklandı. Ayrıca madenin Kanadalı sahipleri, RNC Minerals’in büyük numuneler için açık artırma planladığı aktarıldı. RNC’nin Başkanı talebin şimdiden fazla olduğunun üzerini çizerek, açık artırmanın önümüzdeki haftalarda yapılacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum