Yatırım yapmaya başla!

Veri Skandalı Sonrası Avustralya’da Milyonlarca Kişi Facebook’u Sildi

Cambridge Analytica skandalı ile büyük bir sarsıntı yaşayan sosyal medya devinde Avustralya’da 1.8 milyon kişinin uygulamayı sildiği ortaya çıktı.
Veri Skandalı Sonrası Avustralya’da Milyonlarca Kişi Facebook’u Sildi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak yer etmiş Facebook’un son zamanlarda tepesinde kara bulutlar eksik olmuyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Cambridge Veri Skandalı yaşanmış ve sosyal medya devinin milyonlarca kişinin bilgilerini üçüncü kaynaklara sızdırdığı ortaya çıkmıştı.

Facebook’un kurucusu Zuckerberg, kayda değer bir kayıpları olmadığını açıklamış olmasına rağmen şirket milyonlarca dolar zarara uğradı. Pureprofile adlı araştırma şirketinin yapmış olduğu son araştırma sonrası, sosyal medya devinin yaşadığı kan kaybının hızla devam ettiği görülüyor.

Avustralya’da Milyonlar Facebook’u Sildi

Dünya genelinde 87 milyon kullanıcının verilerinin Cambridge Analytica tarafından toplanmış olmasının yankıları hala sürüyor. Pureprofile araştırma şirketi son yaptığı çalışmada Avustralya’daki tüm Facebook kullanıcılarının %12’sinin hesaplarını sildiğini ortaya çıkardı.

Açıklanan yüzde sonrası Avustralya’da 1.8 milyon kullanıcının sosyal medya devindeki varlığını sona erdirdiği görülüyor. Veri skandalları sonrası Facebook’ta dünya genelinde 15 milyon kullanıcı hesabını sildi ve bunun 1.8 milyonunun sadece Avustralya’dan olduğu ortaya çıktı.

Facebook Kullanıcısı Instagram’a Kayıyor

Facebook’un dünya genelinde hızla kullanıcı kaybetmesiyle beraber Zuckerberg’in bir diğer sosyal medya platformu Instagram ve WhatsApp’ın kullanıcı sayılarının hızla arttığı belirtiliyor. Kullanıcı sayısını hızla arttıran Instagram ve WhatsApp ise bünyelerine yeni özellikler katmaya devam ediyor.

Dünya genelinde büyük kullanıcı yaşayan Facebook’un en fazla hesap silen kullanıcıları Birleşik Krallık’ta bulunuyor. Listede 2. sırada Avustralya gelirken bazı kullanıcıların ise hesaplarını tamamen kapatmak yerine sadece gizlilik ayarlarını değiştirdiği belirtiliyor. Hızla kan kaybeden sosyal medya devi, bu durumun önüne geçmek için yeni bir şeyler yapacak mı bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum