Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avustralya Başbakanı Scott Morrison Yenilgiyi Kabul Etti!

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Liberal Parti için hayal kırıklığı yaratan sonuçların ardından yenilgiyi kabul etti.
Avustralya Başbakanı Scott Morrison Yenilgiyi Kabul Etti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başbakan Scott Morrison, bugün yapılan seçimlerin ardından yenilgiyi kabul etti. Böylelikle muhalefetteki İşçi Partisi, neredeyse on yıllık muhafazakar yönetimi sona erdirmek için ilk adımı attı.

Avustralya halkı, bugün yeni hükümeti belirlemek üzere sandık başına giderken iktidardaki Liberal Parti koalisyon hükümeti ile ana muhalefetteki İşçi Partisi yarıştı.

Mevcut Başbakan Scott Morrison ile İşçi Partisi lideri Anthony Albanese arasındaki seçim, Morrison aleyhinde sonuçlandı.

Morrison, muhafazakar hükümeti için zor bir gece geçirdikten sonra bugünkü ulusal seçimlerde yenilgiyi kabul etti. Galibiyetlerin ve mağlubiyetlerin sorumluluğunu lider olarak aldığını belirtti.

Parti liderliğinden istifa ederken Morrison; “Bu gece muhalefet lideri ve gelecek başbakan Anthony Albanese ile görüştüm ve seçim zaferinden dolayı onu tebrik ettim.” dedi.

54 yaşında başbakanlık koltuğunu kaybeden lider, seçimde büyük partilere seçmen desteğinin düştüğünü kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda partisine liderlik etme ve bu büyük ulusa liderlik etme ayrıcalığına sahip olduğunu söyledi. Bununla birlikte Morrison, parlamentoda kalmayı planladığını ve bundan üç yıl sonra liberal hükümetin yeniden seçilmesini beklediğini de aktardı.

Ancak Morrison, parlamentoda kalmayı planladığını ve bundan üç yıl sonra Liberal Hükümetin yeniden seçilmesini “beklediğini” söyledi.

İşçi Partisi, tek başına bir hükümet kurmak için gereken 151 alt meclis sandalyesinin 76’sına henüz ulaşamamışken nihai sonuçların zaman alabileceği söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın