Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupalı Banking Circle USDC’yi Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Avrupa Birliği bünyesindeki Banking Circle, USD Coin’i ödemelerde kullanma imkanı tanıyacak. Detaylar haberde...
Avrupalı Banking Circle USDC’yi Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek
Yorum

Firma bugün yaptığı açıklamada, ödeme yöntemi olarak platformunda USD Coin’in (USDC) kabul edildiğini resmen duyurdu.

Yeni ödeme özelliği, Banking Circle’ın bankaları ve ödeme sağlayıcılarını hedefleyen yeni hizmetinin bir parçası olarak etkinleştirildi. Bu yolla ödeme yöntemlerinin çeşitlendirilmesi amaçlanıyor. –

Duyuruya göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük bir kripto para borsası olan Coinbase, Bank Circle için kripto likidite sağlayıcılarından biri olacak.

Banking Circle tarafından USDC’nin benimsenmesinin, hız ve maliyet avantajları sağladığı için küresel finansı demokratikleştirmede önemli bir adım olacağı belirtildi.

Banking Circle sanal varlık hizmetleri başkanı Mishal Ruparel, USDC entegrasyonunun bankanın dijital varlık piyasasına ilk hamlesi olduğunu belirterek, “Müşterilerimizden bazıları son bir veya iki yıldır kripto alanına hizmet ediyor ve büyümelerini desteklemek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Varlık Desteklenecek

Ruparel, Banking Circle’ın ilk olarak USDC’yi seçmesinin müşteriler için önemine dikkat çekti. Gelecekte diğer stablecoin’leri ve dijital para birimlerini de eklemek istediklerini belirten Ruparel, bunun için yılın üçüncü çeyreğini işaret etti.

USDC’nin gelecekte daha yaygın bir şekilde kabul edilmesi beklediğini belirten Rapurel, “Bu, çevrimiçi olarak mal, hizmet veya yaratıcı içerik satan birçok şirkete, neredeyse her yerde ticaret olanağı sağlayacak. Uluslararası transfer için gereken birçok sorunu ve zamanı da ortadan kaldırıyor.” diye konuştu.

Banking Circle’in merkezi Lüksemburg’da bulunuyor ve oradaki denetleyici merci Mali Sektör Komisyonu’nun düzenlemelerine göre bir kredi kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Firma ayrıca Birleşik Krallık gibi diğer Avrupa ülkelerinde de oradaki düzenleyicilerin kontrolü altında hizmet veriyor.

USD Coin, 55 milyar dolar piyasa değeri ile Tether’in ardından en büyük ikinci stablecoin olarak kullanılıyor. 2018’de Coinbase ile blockchain ödeme şirketi Circle arasında ortak bir proje olarak başlatılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu