Yatırım yapmaya başla!

Avrupa Parlamentosu Zuckerberg’i Yeni Bir Şey Söylemediği Gerekçesiyle Eleştirdi!

Cambridge Analytica skandalıyla ilgili Avrupa Parlamentosu’nda ifade veren Mark Zuckerberg, cevapları nedeniyle eleştirildi. İşte ayrıntılar;
Avrupa Parlamentosu Zuckerberg’i Yeni Bir Şey Söylemediği Gerekçesiyle Eleştirdi!

Aylardır gündemi meşgul eden Cambridge Analytica skandalının yankıları devam ederken Mark Zuckerberg bir kez daha eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Çünkü dün Avrupa Parlamentosu’nda ifade veren Facebook CEO’suna, AB milletvekillerinin karşısında kaldığı 1 saat boyunca verdiği yetersiz cevaplardan dolayı tepki gösterildi. Nitekim Mark Zuckerberg’in toplamda 10 dakika süren cevap turunda doğru düzgün hiçbir şey söylemediği iddia edildi.

Avrupa Parlamentosu üyesi Ska Keller verdiği demeçte; dünkü duruşmadan memnun olmadığını çünkü Zuckerberg’in hiçbir şekilde cevap vermediğini söyledi.

Avrupa Parlamentosu Üyesi Ska Keller Zuckerberg'in Açıklamalarından Memnun KlamadıSka Keller’in konuyla ilgili CNBC’ye yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzere politikacılar Facebook CEO’sunun yanıtları karşısında şaşkınlık yaşadı. Keller’a göre Mark Zuckerberg, açılış konuşmasında söylediği şeyleri tekrarlamış, yani gerçekten yeni bir şey söylememişti.

Kaldı ki Mark Zuckerberg’in Avrupa Parlamentosu’ndaki cevaplarına bakıldığında Ska Keller’ın yorumlarında haksız olduğu da söylenemezdi.

Mark Zuckerberg Avrupa Parlamentosu'nda Aynı Şeyleri SöylediNitekim Mark Zuckerberg, neredeyse son bir yıldır hep yaptığı gibi bu kez daha yaşananlardan dolayı özür dilemişti. Gerekli değişiklikleri yapacaklarını ve bunda kararlı olduklarını vurgulayan
Zuckerberg, kullanıcıların verilerini güvence altına alacaklarını yönünde sözler verdi.

Tüm bunların yanında; halihazırda pek çok uygulamanın incelendiğini ve şüphelilerin askıya alındığını dile getiren Zuckerberg, söz konusu çalışmaların zaman alacağını da sözlerine ekledi.

Mark Zuckerberg Avrupa Parlamentosu İfadesi Nedeniyle EleştirildiAyrıca 2018 sonunda Avrupa’daki 12 şehirde toplam çalışan sayısının 7 binden 10 bin kişiye çıkartılacağını, Avrupa’da 400 milyon civarında kullanıcıları olduğunu belirtti. Kısacası; Ska Keller’ın da dediği gibi Facebook kurucusu kendisinin aşağı yukarı 10 dakika konuştuğu ve 1 saat süren duruşmada cidden yeni bir şey söylemedi.

Nisan ayında ABD Senatosu’nda yaptığı gibi Avrupalı parlamenterler karşısında da özür dileyen Zuckerberg’in bu tavrı, pek çok siyasetçi tarafından eleştirildi. Neticede ünlü CEO, Capitol Hill’deki oturumda saatler boyunca ifade vermiş, yaşadığı zor anlar basına yansımıştı. Ancak Avrupa Parlamentosu’ndaki ifadesi dikkat çekecek kadar kısa sürdü ve Zuckerberg birçok soruyu yanıtsız bıraktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum