Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Konseyi Rusya’nın Üyeliğini Askıya Aldı

Rusya, Ukrayna’ya yönelik saldırıların şiddetini artırırken, dünyadan peş peşe yaptırımlar açıklanıyor. Son karar Avrupa Konseyi’nden geldi.
Avrupa Konseyi Rusya’nın Üyeliğini Askıya Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırı ikinci gününü tamamlamaya hazırlanırken, dünyanın tepkisi de giderek büyüyor. Hükümetler caydırıcı olması amacıyla birer birer Rusya’ya yönelik yaptırımlarını açıklıyor. Ancak Rusya geri adım atmadığı gibi her geçen dakika saldırının şiddetini artırıyor.

Son olarak da Rusya’nın Avrupa Konseyi üyeliğinin askıya alındığı açıklandı. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamada, “Askıya alma nihai bir önlem değil, iletişim kanallarını açık bırakan geçici bir önlemdir.” denildi.

Gün içinde Ukrayna devlet başkanı müzakere çağrısında bulunmuş ve Rusya’dan olumlu yanıt gelmişti. Ancak hemen ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusuna seslenerek, Kiev yönetimini indirme emri verdi. Bu sayede anlaşma sağlamanın daha kolay olacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu