Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Birliği’nden Şaşırtan Hamle: Bitcoin Yasaklanıyor

Avrupa Birliği komisyonu 2025 yılından itibaren Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklayabilir. Ayrıntılar geliyor...
Avrupa Birliği’nden Şaşırtan Hamle: Bitcoin Yasaklanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Almanya merkezli medya kaynağında yer alan bir habere göre, Avrupa Parlamentosu, Bitcoin ve diğer çalışma kanıtı (PoW) kripto para birimlerini yasaklamaya hazırlanıyor.

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) adlı taslak, kripto para birimi düzenlemeleri kapsamında, bu varlıkları çevresel olarak sürdürülemez olarak tanımlıyor. Raporda yer alan bilgilere göre AB, 1 Ocak 2025 tarihinden itibaren Bitcoin’i yasa dışı olarak kabul edecek.

Yasa yürürlüğe girerse, işletmelerin iş kanıtı kripto para birimlerine dair herhangi bir hizmet sunması engellenecek. Çerçevenin arkasındaki raportör Stefan Berger, bu teklifin yasal hale gelmesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Bazı Hıristiyan Demokratlar ve sağcı muhafazakarlar, Bitcoin yasağına karşı duruş gösteriyorlar. Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, bu yıl içinde nihai bir karara varmadan önce üye devletler ve Parlamento ile görüşmeler yapmayı planlıyor.

Merkezi olmayan finans girişimi Unstoppable Finance’in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen, teklifin AB’deki tüm kripto endüstrisini öldüreceğini belirterek, “intihar” benzetmesinde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%