Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

AVOD 8,7 Milyon Dolarlık Sipariş Alırken Hisseleri Güçlü Seyrediyor

AVOD Gıda, Amerikalı müşterisinden Haziran 2021 - Haziran 2022 dönemi için yüklü bir sipariş alırken, hisseleri %6'dan fazla yükseliyor.
AVOD 8,7 Milyon Dolarlık Sipariş Alırken Hisseleri Güçlü Seyrediyor

A.V.O.D Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi A.Ş. (AVOD) dün Borsa İstanbul’un dikkat çeken hisselerinden olmuştu. Bugün ise güçlü performansını sürdürürken, yurt dışı müşterisinden yüklü bir sipariş aldığını bildirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre şirket, Amerika’daki müşterisinden Haziran 2021 – Haziran 2022 dönemi için 1525 ton yarı kurutulmuş domates siparişi aldı. AVOD, siparişin toplam tutarının yaklaşık 8,7 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören AVOD kodlu hisseleri açıklamanın geldiği sırada %8,13 oranında yükselişle işlem görmeye başladı.
AVOD Hisseleri %8,34 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 9,35 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne yükselişle 9,62 liradan açıldı. Açılıştaki güçlü performansı ile 9,99 liraya kadar yükselen hisseler, TSİ 10:55 sularında 10,16 liraya kadar ulaştı. Daha sonra %8,34 oranında yükselişle 10,13 liradan alıcı bulmaya başladı.

AVOD hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 10,43 ve 10,66 liradaki direnç seviyeleri takip edilmeye başlanacak. Eğer hisseler satışa geçerse 9,79 ve 9,38 lirada destek noktaları bulunuyor.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık bazda %13,31 oranında değer kazandığı görülüyor. Pazartesi gününün kötü performansında bile güçlü bir duruş sergilemeyi başaran hisseler, dalgalı seyrin ardından bugüne yükselişe geri döndü.

Hisselerin aylık getirisi %36,49 düzeyindeyken, yıllık bazda %515,06 değer kazancına işaret ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum