Yatırım yapmaya başla!

Aviva CEO’su Mark Wilson Sigortacılık Devindeki Görevinden Ayrılıyor

2013 yılından bu yana Aviva’nın CEO koltuğunda oturan Mark Wilson’un görevden ayrıldığı duyuruldu. Ayrıntılar aşağıda;
Aviva CEO’su Mark Wilson Sigortacılık Devindeki Görevinden Ayrılıyor

Aviva CEO’su Mark Wilson’un görevden ayrılacağı ve yerine geçici olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Adrian Montague’nin getirileceği açıklandı. Wilson’un geçiş sürecine yardımcı olmak için Nisan ayına kadar grupta kalacağı ve Montague’nin Aviva yöneticileri Andy Briggs, Thomas Stoddard, Maurice Tulloch tarafından destekleneceği kaydedildi.

Mark Wilson da ayrılık kararıyla ilgili olarak; “Aviva’ya katıldığımda şirket sağlık açısından zayıftı, Aviva bugün çok farklı. Başarmak istediğim şeyleri başardım ve şu anda yeni şeylere geçmenin zamanı geldi. Aviva’yı bu devasa dönüşüm döneminde yönetmek benim için bir onurdur. Şirketi böyle güçlü bir konumda bıraktığım için mutluyum. Aviva’nın içinde ya da dışında, başarılı dönüşümü destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum ve Aviva’daki herkes için en iyisini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sonuçta Mark Wilson Birleşik Krallık merkezli sigorta şirketinin CEO’luk görevini 6 yıldır yerine getiriyordu ve bu süre zarfında pek çok önemli işe imzasını atmıştı.

Aviva CEO’su Mark Wilson Görevinden AyrılıyorÖrneğin Wilson, 2016 yılında Aviva’nın 7.33 milyar dolarlık Friends Life alımına liderlik etmiş, bu anlaşma 10 yılı aşkın süredir sektördeki en büyük satın alma olmuştu. Ve Friends Life alımı, şirketin yönetimi altındaki varlıklarının 300 milyar sterline çıkarılmasına yardımcı olmuştu.

İlaveten Wilson, Aviva’nın bir dizi önemli olmayan pazardan çıkışını yöneterek şirketin ayak izini 28 pazardan 14 pazara indirmesinin yanında işletme karını ve teknolojiye yapılan yatırımı artırmıştı. Kısacası, Ocak 2013’ten bu yana görevi sürdüren Wilson kuruma birçok kayda değer katkıda bulunmuştu.

Tabii, bu noktada Wilson’un resmi olarak CEO’luk görevini bugün bırakmasına rağmen geçiş sürecine yardım etmek için Nisan 2019’a kadar grupta kalacak olması endişeleri yatıştırdı.

Aviva CEO Arayışına Hemen Başlıyor Öte yandan; Londra merkezli şirket de Wilson’un ayrılık kararıyla ilgili; “Mark, Aviva’nın revizyonu için göreve getirilmişti. Yönetim kurulu ve Mark revizyonun başarılı bir şekilde tamamlandığına inanarak şirketin bir sonraki aşamaya geçmesi için yeni bir liderliğin zamanının geldiğini düşünüyor” açıklamasını yaptı.

Montague ise kurulun 6 yıl boyunca başardıkları için Mark’a teşekkür etmek istediklerini vurgulayarak şirketin şu an finansal olarak güçlü olduğunu ve sağlam kazanç büyümesi sağladığını dile getirdi. Yeni CEO arayışının hemen başlayacağı belirtilirken sürecin önümüzdeki 4 ay içinde tamamlanmasının planladığı kaydedildi.

Ayrıca Aviva, yeni CEO arayışında hem şirket içinden hem de dışından adayların göz önüne alınacğı bilgisini verdi. Bu sırada Wilson’un görevini geçici olarak Adrian Montague’nin üstleneceği, kendisine Aviva başkanları Andy Briggs, Thomas Stoddard ve Maurice Tulloch’tan oluşan komitenin destek vereceği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum