Yatırım yapmaya başla!

1 Eylül’de Bitecek Olan Av Yasağıyla Birlikte Balık Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor

Denizlerdeki av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona eriyor. Balıkçıların yeniden denize açılmasıyla birlikte 100 TL olan balık fiyatlarının, 50-60 TL’ye kadar düşmesi bekleniyor.
1 Eylül’de Bitecek Olan Av Yasağıyla Birlikte Balık Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor

15 Nisan’da denizlerde başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona eriyor. Balıkçıların iple çektiği tarih öncesinde tüm hazırlıklar tamamlanırken, av yasağının kalkmasıyla birlikte balık fiyatlarında da düşüş olması bekleniyor.

İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal, yasağın bitmesine saatler kala balıkçıların eksiklerini tamamladığını belirterek, sektör hakkında değerlendirmede bulundu.

4 aylık av yasağı süresi, 1 Eylül itibarıyla sona eriyor. Balıkçılar uzun bir arada sonra Vira Bismillah diyerek denizlere açılacaklar.

Av Yasağı BitiyorUzun bir aradan sonra yeniden denize açılacak olmanın heyecanını duyan balıkçılar, ağların onarımı ve tekne bakımı gibi gereken tüm hazırlıkları yerine getirdi. Birçok kişinin gelir kapısı olan balıkçılıkta yeni sezonun verimli geçmesi herkesin ortak temennisi.

Havanın ve deniz durumunun çok önemli olduğu balıkçılıkta, bir teknede ortalama 50 kişi çalışıyor. Bu insanların aileleri de göz önünde bulundurulduğunda her tekneden yaklaşık 150 – 200 kişi geçim sağlıyor denebilir.

İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal, bu sezon palamut balığından beklentilerinin düşük olduğunu söyledi.

Hazırlıklar TamamlandıCumartesi gece 00:00 itibarıyla denize açılacak balıkçılarımız, sezonun bol ve bereketli geçmesini dilerken, Erdoğan Kartal tam aksi yönde bir yorumda bulundu. Bu sene insanların çok fazla balık yiyemeyeceğini, özellikle de palamudun az olacağını aktardı. Tüm teknelerin avcılık yapmaya başladığı zaman piyasadaki balıkların artacağını, bunun da fiyatları düşüreceğini dile getirdi.

Kaçak avcılık konusuna da değinen Kartal, 2018 yılında 100 – 120 arasında kaça tekne olduğunu, bu yıl sayının 200’ün üzerinde olduğuna dair bilgi aldıklarını anlattı. Şimdiden tedbirler alınmazsa, sezon sonuna doğru bu sayının daha da artabileceğini sözlerine ekledi.

Av yasağının bitmesiyle, şu an 100 lira olan bir balığın 50-60 liraya kadar düşmesi bekleniyor.

Balık Fiyatları DüşecekBu yıl balık fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyen balıkçılar, yasağın bitmesiyle birlikte fiyatların tezgaha yansıyacağını söyledi. Ordu Perşembe Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ünal Karadeniz de balıkçıların teknelerine boya, kaynak gibi bakımların yanında, hamsi ve palamut ağlarına da elden geçirdiklerini anlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum