Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

AutoTopNL VW Golf 7.5 R ile 269 Km’ye Çıkıyor!AutoTopNL VW Golf 7.5 R ile 269 Km’ye Çıkıyor!

Hız testleri konusunda en iyilerden biri olan AutoTopNL, yine bizi heyecanladıracak bir Golf hız gösterisiyle geldi. Golf 7 R geçen sene son haliyle gösterilmişti. Motoru üst seviye güçlerle birlikte hız değerleri iyileştirilmişti. Golf 7.5 R olarak adlandırılan aracımız Akropovic egzoz sistemi ve bir takım ufak güç takviyesiyle daha da hızlandırılmış.

Normal şartlarda VW’nin Golf R için verdiği teknik verilerde; 2.0 TSI 310 ps güç ve 380 nm tork üretiyor. Hızlanmasına 5.1 saniye, son hıza ise 250 km/h denildi. 4Motion çekiş sistemi ile hareket eden Golf R bu sefer 4.7 saniye civalarında kalkış yapıyor. Yani 0.4 saniye daha hızlı.

Maksimum hız standart Golf R’da sınırlandırılmış olabilir. Yine de AutoTopNL 269 km/h‘ye çıkmayı başarıyor. Sistemin en güzel araçlarından olan agresif VW, başarılı bir grafik çıkartıyor.

Dört kapılı hot hatchlerdeki Golf’ün en büyük rakipleri Ford Focus ST, Hyundai N ve Megane RS dir. Ezeli rekabette her geçen jenerasyonda araçlar biraz daha güçleniyor. Öte yandan Hyundai gibi sonradan katılan rakiplerde düşündürücü hareketler yapıyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur