Yatırım yapmaya başla!

Auto Trader’in “Sokakta Yürürken Araba Satın Al” Kabini!

İlk olarak İngiltere/Londra'da denen Auto Trader'ın özel araç satış noktası, gerçekten görmediğimiz bir uygulama!
Auto Trader’in “Sokakta Yürürken Araba Satın Al” Kabini!

Diyeceksiniz ki otomobil almak bu kadar basitleşti mi? Cevap olarak da Auto Trader’in Renault’un ZOE’si ile başlattığı araç otomatını verebiliriz. Kısa süre önce Auto Trader’ın izniyle piyasaya çıkan bu en pratik araç alım noktası, insanları inanılmaz kısa sürelerde araç sahibi yapıyor.

Günümüzdeki yeni araç alım teknoloji ve hizmetlerine baktığımızda; Toyora VR gözlükle müşterilerini showroom hissiyatında araçları tanıtıp, satın alması sağlanabiliyor. Öte yandan Volvo ve Tesla markaları önden bir test aracını sizlere denetip, almak isterseniz aracınızı evinize sıfır şekilde yolluyor. Ancak Auto Trader’in sokak ortasında araç alınımına müsaade eden düşüncesi, hiç de ötekilere benzemiyor.

İngiltere’nin ilk temassız araç alım noktası, ne kadar ilgi görür onu zaman gösterecek.

Oluşum aklımızdaki gibi binlerce dolarlık araç alımlarını kapsamıyor. Araç otomatı, 25.495 dolara kadar olan araçları almaya izin veriyor. Pazarlık yapmayı sevenlerin uğramayacağı bir uygulama olan hızlı araç satış noktası, sonraki adımları da izliyor.

Sonraki adımı açacak olursak; normalde bir plazaya gidip araç aldığımızda belirli işlemleri olur. Birincisi parayı yatırmak ikincisi anahtarı teslim almak. Entegre ödeme sistemiyle para kısmını halleden kabinde, anahtar teslim işlemi de mevcut. Zaten anahtarı vermese bir anlamı kalmazdı. Takıldığımız nokta da plaka nasıl çıkıyor?

Şirket başlangıcı da hem ucuz hem de ülkenin çok sevdiği Renault ZOE EV modeliyle yapmış. Araştırmaya göre Auto Trader’da geçen ay yaklaşık yarım milyon elektrikli araç araması yapılmış.

Araştırmalara göre İngiltere’de çoğu insan böyle bir uygulamayı dolaylı yoldan istemiş.

ZOE için satıcıyla önceden bir anlaşmaya varılacak ve 16.000 Sterlin tutarını ödemesi istenecek. Anketlere göre her 10 İngiliz’den 7’si, araçların çevrimiçi olarak satılması durumunda fiyatlamanın daha net ve tutarlı olacağını söylemişler.

Auto Trader sözcüsü, “Yepyeni bir araba satın almak heyecan verici bir deneyimdir, ancak sık sık pazarlık etme ve doğru fiyata bakıyor olup olmadığınızı bilme konusunda endişelenerek sıkışık hale gelebilir. Bugün, Auto Trader’da ne bulunabileceği ile ilgili gerçek yaşam versiyonunu sergiliyoruz; Bugün uzaklaştırabileceğiniz şeffaf önceden pazarlanmış fiyatlara yeni arabalar alınacak.” dedi.

Projesi 6 ay süren “sokakta araba almayı sağlayan kabin” bir araştırmanın da konusu olacak. Renault ZOE’nin sadece bir kart dokunuşuyla alınabilecek olması, Londralı otomobil alıcılarının kararlarını daha hızlı vermesi bekleniyor.

Gerçekten ilginç ve bir yandan da mantıklı gelen Auto Trader’ın taşıtmatik sistemi, bildiğimiz yürürken araba satın almayı sağlıyor. Şu var ki bayiden alınacak bir araçta bir süre düşünme süresi olurken, burada öyle bir şey olmayacak. İştahınıza kapılıp, anlık bir aşırı alım isteği ile cebinizden binlerce doları çıkartabilirsiniz! Uygulama hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum