Yatırım yapmaya başla!

Audi Yeni Q3’ten Sonra Şimdi de RS Q3’ün Tasarım Patentini Aldı!

Audi'nin 3 numaralı SUV'u Q3'ün yeni RS versiyonuna dair tasarım patenti başvuruları tamamlanmış. İşte detaylar...
Audi Yeni Q3’ten Sonra Şimdi de RS Q3’ün Tasarım Patentini Aldı!

Audi, geçtiğimiz ay atletik SUV’u Q3‘ün yenileme aşamalarını tamamlamış, yeni yüzüyle dünyaya tanıtmıştı. 2011 yılında BMW ve Mercedes ile rekabetin zirve yaptığı dönemlerde çıkartılmıştı. O dönemlerde özellikle Alman markalar 4×4 sınıfında rakamlar ve harfleri sırasıyla tamamlanarak, müşterilere istenilen boyutta SUV araçlar sunmuştu.

Q3, yuvarlak hat tasarımı üzerine şekillendirilmişti ve orta dereceli satış rakamlarına ulaşmıştı. Audi’nin radikal kasa değişiminden ziyade temel parçalar üzerinde yaptığı farklılaştırmalar Q3’e yansıtılmamıştı. Normal olarak da günümüzde tasarım kısmında paslanmalar olmuştu. Son nesil Q3’ün çıkışının ardından Alman marka modellerin en hızlı tipleri olan RS‘i, kompakt SUV’un yeni nesline de enjekte edeceğini öğrendik.

Paten Resimlerinden Q3’ün RS parçaları belli olmuyor.

X-Tomi Yeni Audi RS Q3Auto Guide‘ın yayınladığı resimlerde henüz Q3’ün tam olarak RS olduğunu belli edecek ibareler bulunmuyor. Ancak boş duran kısımlara zihnimizde sportif ve agresif parçaları koymak mümkün. Hatta X-Tomi‘nin yukarıda verdiğimiz tasarımı kafamızda RS Q3‘ü daha kolay oluşturmamızı sağlayabilir.

Yeni RS Q3 bir önceki versiyondan gelen 2.5L TFSI ile hareket edebilir.

Yeni Audi RS Q3 ProfilBirinci neslin özelliklerini hatırlayacak olursak; 2.5 TFSI Quattro, 367 beygir güç ve 465 nm tork üretiyordu. 4.4 saniyede hızlanmasını tamamlayan RS Q3, 270 km/h maksimum hıza çıkabiliyordu.

Audi RS Q3’ün motoru hakkında bir açıklama yapmadı.

Yeni Audi RS Q3 Ön ve Arka Görünüm4×4 çekişle hareket eden hızlı SUV, 7 ileri S Tronic vitesle aktarımlarını yapıyor. Audi, yeni versiyonda beygir gücü artırımına gidebilir ya da üniteyi aynı değerlerinde de bırakabilir. Hacmin değişeceğini düşünmemekle beraber gücü artırılsa bile hız değerlerinde “hayret edeceğimiz sonuçların çıkacağını” düşünmüyoruz.

Bu patent başvurusuyla Audi’nin yeni nesil Q3 üzerinde RS geliştirmelerine başladığını anlamış olduk. Çıkış tarihine ilişkin bir tahminde bulunmamız gerekirse de 2020 yılını gösterebiliriz. RS Q3 hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum