Paylaşım

Audi Modelleri Bundan Sonra Trafikte Size Ne Yapmanız Gerektiğini Söyleyecek!

 

Otomobillerimizin camını açmak için kolla çevirdiğimiz dönemlerden şimdiki arabalara bakınca seviyede ne kadar çok atlanıldığını fark ettik. Çalışmalar yoğun olarak elektrikli arabalarla birlikte, otonom sürüş modlarına da yansıdı. Aşırı sessiz bir kabinde ilerlerken bazen bunlar bir robot tarafından yapılabiliyor. Audi of Amerika mühendisleri, sürüş sırasındaki dalgınlıklar için yeni bir sistem geliştirmiş.

Called Green Light Optimized Speed Advisory (GLOSA), çevirisi Yeşil Işıkta Optimize Edilen Hız Danışmanlığı, trafik ışıklarıyla iletişim kurması için modellere entegre edilecek. Aslında sizler bu sistemin önceden çıkacağını biliyorsunuz! Zira Audi, Akıllı Şehir projesine ışık tutan ve geliştirdiği V2I sistemini bir üste taşıyarak, sizden önce ışıkları göreceğini anlatmıştık.

Sistem daha sonra aracın yerini ve trafik ışığının zamanlamasını belirler. Daha sonra yeşil bir ışık almak için seyahat etmek için optimum hızı hesaplar. Audi, bunları yaparken bir de hız sınırını da hesaplıyor. Sistem 2017 ve yeni Audi modellerinde çalışacak şekilde tasarlanmış. Trafik Işığı Bilgi sistemi GLOSA Dallas, Denver, Gainesville, Houston, Kansas, Las Vegas, Los Angeles, New York, Orlando, Portland, San Francisco ve Washington gibi metropol şehirlerde 4.700’den fazla kavşakta aktif rol oynayacak.

Sistem için 2019 model A6, A8 ve Q8’de 6 ay boyunca 199 dolar veya 18 ay içiçn 499 dolar olan Audi Connect Prime aboneliği gerektiriyor. Audi V2I’da bunun bir başlangıç olduğu, GLOSA’nın daha da ileriye taşınacağı söylendi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur