Paylaşım
in G+

Audi TT’nin 20. Yıl Sürümünü 999 Adetle Sınırlıyor!


 

Audi, kompakt spor otomobili TT için 20. yıl özel kostüm hazırladı...

Audi, TT modelinin 20. yaşını kutlamak için farklı ve sınırlı bir imalat sürecine başlıyor. Markalar ara sıra modellerinin daha özel serilerini çıkartarak taçlandırmak ister. Ve genellikle sınırlı olan üretimleri, diğerlerinden daha değerli ve pahalı olurlar. Audi, 999 adet sınırlı üretim stratejisini R8’e de uygulamıştı.

Özel TT, 1995 yılında Tokyo Otomobil Fuarı‘nda ortaya çıkan TTS Roadster konseptinden esinlenilmiş. Malzeme kalitesi bir tık üstte olup, sürüş dinamiklerinde ise yarışçı kimliğe uygun ögelerle sunulacak. İşte 20. yıl özel Audi TT!

Yeni, 999 adet sınırlı TT’nin karoserinde temel parçalar aynı.

Roadster ve coupe olarak sunulacak 20. yıl özel seride Matrix Led farlar ve gri renkte arrow gray and nano gray seçenekleriyle aracınızı alma şansınız olacak. Audi ayrıca TT’nin paletine üç yeni renk daha ekledi; Cosmos Blue, Pulse Orange ve Turbo Blue.

İki kişilik spor otomobilin doğum günü pastasına farklı jant stilleri eklenmiş.

19 inç jantlar, parlak metal renkte olacak. Şekilleri farklı 5 kol ve çok kollu şekilde de istenebilecek.

TT’nizi saha sportif isterseniz de S-Line paket taleplerinizi karşılayacak!

Farklar arasında ön, yan ve arka tamponda ufak detaylandırmalar. Ayrıca daha alçak 10 mm‘lik bir sürüş yüksekliği farkı olacak.

20. yılına özel TT, kokpit kısmında farkını ortaya koyuyor.

Sade ve işlevsel kokpitin direksiyon, koltuklar ve kapı panelleri özel Moccasin kahverengi nappa deri ile kaplanacak. Bazı noktalarda da Audi, aracın özel seri olduğunu vurgulayan plakalar takmış.

S-Line ile farklı bir kabin oluşturulacak.

Bu sefer kaplamalar siyah ve koltuklar spor olacak. Bazı kısımlar da Alacantra kullanılacak. Virtual kokpit ise standart olarak her versiyonda bulunacak.

Özel sürüme 2.0 TFSI motor hazırlanmış.

Giriş seviyesinde 40 TFSI 197 ps güce sahip olacak ve 6.6 saniyede hızlanabilecek. 45 TFSI versiyon 244 ps güce sahip olacak ve 5.9 saniye kalkış yapacak. Şanzıman, S-Tronic 7 ileri vitesli olup, güncellenmiş şekliyle gelecek!

Audi TT 20. Yıl Özel Serisi 51.740 Euro’ya satışı yapılacak! 2019’un ilk çeyreğinde de imalat sürecinin başlaması bekleniyor. Audi TT’ye verdiği 20. yıl hediyesini siz nasıl buldunuz?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı