Paylaşım

Sıkı Kapışma Başlıyor: “Audi R8 vs. Ducati Panigale V4”

 

Her iki taraf için de cesaret isteyen bir kapışmaya şahit oluyoruz. Eksi iki tekerlekle yarışa gelen Ducati, Audi R8’in karşısına markasının ilk 4 silindirli motosikleti Panigale V4‘ü çıkartıyor. Her iki aracın da teknik verilerine baktığımızda yarışın boyutu büyük. Kulvarlar farklı olsa da motor hacmi, güç ve ağırlık oranları gibi ayrıntılara bakılması gerekir!

R8 V10 motorunun 540 ps gücüne Panigale V4, 214 beygirle karşılık veriyor. Bir motosiklet için +200 beygir korkutucu gelebilir! 1.123 cc motorlu Ducati, 10.000 rpm’de 124 nm tork üretiyor.

Audi cephesinde ise 540 nm maksimum tork gözüküyor. Ducati’nin 90 derece yerleştirilen ünitesi Twin Pulse teknolojisine sahip.

1595 kg ağırlıkla piste inen R8, 197.7 kg olan Panigale’yi zorlamaya çalışıyor. Launch kontrol ve Quattro sayesinde sağlam şekilde ileriye atlayış yapan R8, Ducati yörüngesini ayarlayana kadar az farkla üstünlük sağlıyor. Panigale V4’ün hızlı şekilde kendini toplaması, finiş çizgisini ilk geçen olmasını sağlıyor.

Bu zamana kadar farklı spor otomobil ve motosiklet kapışmalarını izlemiştik. Bu organizasyonda Ducati’nin gerçek gücü haline gelen Panigale, 3.5 saniye de kalkış yapabilen bir spor araç önüne çıkarıldı. Sonucun ne olacağı belli olsa da R8 V10’un kalkışı bence daha karizmaydı!!!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur