Yatırım yapmaya başla!

Audi İşçilerinin Fikir ve Referanslarını Dinleyerek Büyük Kar Etti!

Audi, başarıları her zaman merak edilen büyük bir otomobil şirketidir. Ve markanın işçi fikri tavsiyelerini dinlemesi de bunun örneğidir. Bakalım çalışanlar Audi'ye nasıl kar ettiriyor!
Audi İşçilerinin Fikir ve Referanslarını Dinleyerek Büyük Kar Etti!

Her çalışan normal iş ortamlarına sabah gelerek rutin bir şekilde akşam çıkışlarını beklerler. Şirket içi giderler de açıkçası bazılarının hiç umrunda olmaz. Sonuçta belli haklar kullanılmak üzere verilse bile, milli servet düşüncesi altında onlardan da tasarruf etmek gerekir. Audi çalışanlarının yaptığı birşey oldukça dikkatimizi çekti.

Çalıştığı yeri her şekilde savunan işçiler, boşa giden şeyleri fikir olarak sunmuş ve sayelerinde Audi ağır faturalarını indirmeyi başarmış. Fikirler genellikle, gereksiz çalışan makinelerin rutin güçlerde ve saatlerde çalışması önerilmiş. Bilinçli bir toplum olarak görebileceğimiz Almanlar, uzun vadede çalıştıkları kuruma kayda değer karlar sağlamışlar.

Audi’nin Ingolstadt ve Neckarsulm üretim tesislerinde çalışanlar toplamda 108.6 milyon Euro şirketi zarardan kurtarmış.

Verebileceğiniz örnekler; motor departmanında çalışan iki kişi, 24 saat çalışan havalandırmaların gereksiz olduğunu yetkililere söylemiş. Bunu değerlendiren Audi, havalandırma sistemini gün içerisinde belli saatler arasında çalışmasına yönelik ayarlamış.

Ayrıca işçilerin olmadığı zamanlarda da güçler aşağı çekilmiş. Çalışanların bu tavsiyesi Alman markaya yaklaşık 100 bin Euro kar etmesini sağlamış.

Audi’nin bu “çalışandan fikir al” uygulaması 1994 yılından beri sürüyor. İşte Audi neden başarılı sorusunun sizlere net cevabı.

Örneklerden biri de araç son çıkış yeri olan kalite kontrol kısmında gerçekleştirilmiş. Aracın son halini kontrol eden ekip, kapı kontrollerin aralık ölçümlerinde daha pratik bir yöntem bularak 34 dakikalık kontrol süresini 18 dakikaya indirmeyi başarmışlar.

Anlattığımız tavsiye fikirleri bir araya toplandığında karşımıza 33 milyon Euro gibi fevkalede bir rakam çıkıyor. Bizim ülkemizde Arçelik üretim tesislerinde yapıldığı gibi “bölüşme” Audi’de de yapılıyor.

Yani edilen kar, fikirleriyle gelen kişilere ödül olarak veriliyor. Yanlış anlamayın hepsini değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum