Paylaşım

Audi için Hazırlanan Farklı Yüzyıl Konsepti “HMV Truck”


 

Özel ve yetenekli bir tasarımcı tarafından çizilen bu kamyon modeli Audi'ye hazırlanmış. Bulunduğumuz yüzyılın ötesinde olan bu kamyon konsepti, gelecekten haberler veriyor!

Bağımsız bir tasarımcı tarafından çizilen bu kamyon, bulunduğumuz yılı 2050 gibi gösteriyor. Normal olarak Audi gibi firmaların artık normal sınıflarda yapacağı fazla bir şey kalmadı. Yani elektrik motor ve otonom için en azından büyük hazırlıkları var. Öte yandan Tesla gibi savaşılması ve karşısında tedbirli olunması gereken bir rakip var.

Olaya direkt olarak elektrikten giren Amerikalı üreticinin ağır taşımacılık sektörüne de el attığını biliyoruz. Audi’ye ithafen kaleme alınan bu kamyon modeli de nedendir bilmiyoruz ancak Transformers havası estiriyor.

Jeremy Todd adındaki tasarımcının ileri görüşlülüğü şaşırttı.

Biraz önce Transformers yansımalarından bahsetmiştik. Benim ilk gördüğün robotların lideri olan Optimus Prime‘ın kafa yapısının bu kamyonda olduğu. Sanırım oradan biraz esinlenme var. Optimus’ta dönüşmeden önce bir kamyondu!

Todd, projesinin ismine HMV Concept adını koymuş.

Ön camın sonar görünümünden ziyade yukarıya sivrilen kaporta yapısı haliyle büyük bir “Quattro” ibaresini taşıyor. Tekerleklerinin kaçıncı yüzyıl için hazırlandığını şu anda kestiremiyoruz.

HMV’nin kabin kısmında direksiyonun bile opsiyonel olacağını düşünüyorum.

Tam otonomlu sürüşlerin kamyonu gibi duran konsept, dorse yapısıyla da çekici duruyor. Çoğu kısımlarında Led aydınlatmalara yer veren tasarımcı, noktayı arka kapak kısmında ışıklı Audi logosuyla koymuş.

Verilen grafikler o kadar enterasan ki sadece kara değil, deniz yolunda da gidebilecekmiş gibi duruyor.

Bir gün arka tekerleklerin kenarlara kıvrılarak, denizin ortasında dorsesiyle giden bir kamyon görürsek kesinlikle şaşırmayacağız. Bundan 10 yıl önce bu resmi görseydik imkansız kelimesini en az 3 kere geçirirdim. Ancak günümüze baktığımızda her şeyin imkanlı olduğunu gözüküyor.

Tabi tekerleklerin kauçuk olması şartıyla! Yoksa diğer türlüsü gerçekten 22. yüz yıla kadar uzayabilir. Jeremy Todd’un Behance‘den paylaşıma attığı Audi kamyon – tır modeli savaşların gerçekten başladığını gösteriyor!

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın