Yatırım yapmaya başla!

Audi Elektrikli SUV Modeli Q8’i Ne Zaman Çıkartıyor?

Audi'nin Q Serilerinin son üyesi Q8, çıkış için gün sayıyor. Audi'nin E-Tron elektrikli motor teknolojisi altında üretilecek olan Q8, dünyada oldukça ses getireceğe benziyor. Bakalım haberin detaylarında Q8 ile ilgi başka neler varmış?
Audi Elektrikli SUV Modeli Q8’i Ne Zaman Çıkartıyor?

Audi, SUV segmentinin en büyük  ve pahalı üyesini yollara çıkartmak için gün sayıyor. Mercedes ve BMW‘nin SUV sınıflarında yaptığı müthiş değişim ve genişleme, Audi’yi de ziyadesiyle bu alanda büyük yatırımlar yapmasını sağlamıştır . Dikkatimizi çeken olay ise Tesla Model X SUV versiyonu ile birlikte otomotiv üreticilerin sedan ve vagon sınıflarını bırakıp SUV’a yönlenmesidir.

Mercedesin Generation EQ ile başlayan elektrikli araç üretiminin, Alman üreticilerin hareketlenmesine neden olmuştur. Sizler için incelemesini yaptığımız Audi Q6 E-Tron‘da VW bünyesi altındaki firmaların bu iş için hazırlandığını gösteriyor. Audi, şu anda gündemi oldukça ilgi çekici bir gelişme ile meşgul ediyor. Alman firma Q serilerinin devamı olarak en son üyesi Q8 hazırlığının son aşamaya geldiğini ve çıkış için gün saydığı haberleri hızla yayılıyor. Bakalım Audi Q8 modelini ne zaman çıkartıyormuş?

Audi Q8 ile Mercedes ve BMW Ataklarını Bastırmak İstiyor

Audi Q8 ile Mercedes ve BMW Ataklarını Bastırmak İstiyorAudi, Detroit Otomobil Fuarı‘nda tanıtımını yaptığı Q8’in özellikle BMW X6 ve Mercedes GLE odaklı bir çıkış modeli olacağını kendi söylemesede, bizler anlamış olduk. Q8 için ilk yorumlar “konsept modelden öteye geçmeyecek” olsa da, Audi kesin çıkışı ile ilgili duyurularını yaptı.

Ucuz Ama Zengin Gösteren 15 Araba Modeli için Tıklayın.

Q8’in Motor ve Platformu Diğer Modellerden Tamamen Farklı

Q8'in Motor ve Platformu Diğer Modellerden Tamamen FarklıYeni Audi Q8’in üretim platformu Bentley Bentayga, Audi A4-A5 ve Q7‘nin de kullanıldığı MLB Evo platformu esas alınacak. Q8’e ek olarak 85 mm hareket aralığı olan havalı süspansiyon sisteminin koyulacağı bildirildi. Audi mühendisleri, motor ünitesinide içten yanmalı ve elektrikli motorun harmanlaması ile üretilip, sadece elektrikli motorun menzili konusunda ileri derece çalışma yaptıklarını bildirdiler.

Q8 için düşünülen şu an için 333 beygir güç üreten 3.0 litre hacimli turbo beslemeli bir V6 ünite. Buna ek olarak lityum-iyon pillere sahip elektrikli motor ile birlikte toplam gücün 450 beygir güçlere çıkacağı tahmin ediliyor. Bana göre bu araç için en sıra dışı versiyonu Q7 modelinin hız ve güç temsilcisi SQ7 gibi, Q8 içinde SQ8‘in hazırlanmasıdır.

Q8’in Kesin Çıkış Tarihi Verildi!

Q8'in Kesin Çıkış Tarihi Verildi!Audi yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre 2018 yılında üretime start verileceği ve ilk yol versiyonlarının 2018 yılı sonunu bulabileceğini bildirdiler. Bazı kaynaklara göre de, Q8’i 2019 yılında yollarda görebileceğimizi söylediler. Burada önemli olan Q8‘in çıkması olduğu için çıkış tarihinin +2 ay uzamasının önemli olmadığını düşünüyorum.

Dünyanın En Güçlü SUV’u Toyota Land Speed Cruiser için Tıklayın.


Son zamanlarda Volkswagen’e bağlı ancak Audi grubun sahibi olduğu Ducati’nin satış haberleri sarsıntılı günlerin habercisi olsa da, elektrikli SUV atakları genel olarak VW bünyesi altında üretilen tüm firmaları olumlu yönde etkileyeceği kanısındayım. Bakalım 2019 yılında Q8’in son halinde bir değişiklik olacak mı? Peki sizlerin Q8 hakkında yapacağınız yorumlar neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum